Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
226 postów 2511 komentarzy

Społeczeństwo inwestorów

Andrzej Madej - Od urodzenia praktyk przedsiębiorczości.

Nam strzelać nie kazano

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pamięci rzeczników krzyżackiej despocji i zwykłych podżegaczy wojennych.

Ujawnienie przez BBC i FAZ roli Prawego Sektora w uruchomieniu spirali zabójstw w Kijowie 20 lutego 2014, jest wyrazem zmiany Europejskiej polityki wobec wojny na Ukrainie.
 
Czas zatem na spokojniejszą refleksję o inspiratorach anachronicznej doktryny centralnego regulowania relacji między narodami, czas też na budowanie podwalin Polskiego dobrosąsiedztwa na respektowaniu pełni życia Człowieka.
 
Inspiratorzy
 
Najwięcej korzyści z utrzymywania ofiarą krwi granic pomiędzy narodami, osiągają zarządzający przepływami zasobów materialnych. Są wśród tych wyalienowanych ze swoich społeczeństw elit i Amerykanie i Niemcy i Polacy i Rosjanie i  Ukraińcy i Żydzi. Zapewne w różnych proporcjach i prywatnych powiązaniach.
 
Druga grupa zaangażowanych to guttenbergowscy gospodarze polityk historycznych, dla których siła współczesnego konfliktu jest racją tożsamości wspólnoty. Na Ukrainie, to pogrobowcy hitleryzmu, uchowani w gettach, najbardziej rozwiniętych demokracji świata.
 
Trzecia to wieczni postępowcy, hodowcy snów o szczęściu na ziemi, sztukmistrze rozwijania zwierzęcych emocji. Aktywiści czarnych sztandarów do wszelkich wojen z Panem Bogiem.
  
Wolność i solidarność
 
Jak powiedział Ukraińcom w 2001 roku św. Jan Paweł II wolność wymaga mocnych sumień i solidarności. To obowiązuje i mobilnych Polaków i Rosjan i Tatarów i Żydów.  
 
Pokazała to też Polska droga do niepodległości, bierzmowana przez naszych moralnych przewodników i w Warszawie i w Gnieźnie i w Krakowie i w Gdańsku.
 
Taki też był fundament naszej wolności i równości, postawiony w Horodle na progu nowożytnej Europy.  Takie było jego powtórzenie wobec Rusinów w przededniu powstania styczniowego. Takie było jego odnowienie w trakcie PRL-owskiego Zjazdu Solidarności.
 
Praca i wolność
 
Nowe możliwości samodzielność leczenia i uczenia, pozwalają na rozwijanie dobrobytu domu solidarnością rodzin.
 
Nie będzie wolności społeczeństwa sieci wiedzy, bez samodzielności, samorządności i pracy solidarnej w domu.
 
Jan Paweł II mówiąc o powiązaniu dwóch płuc Europy wskazywał na pracę jako wyraz godności. Wskazywał na pracodzielność jako na piątą cnotę kardynalną cywilizacji łacińskiej. Jest opiekunem rodzin.
 
Nie zabijaj
 
Dziś mało ważne, kto wyzwalał Auschwitz, kto i gdzie celebruje jego ofiary.
 
Dziś bardzo ważne, dla kogo wolność i praca są z niezbywalnej godności i wiecznego ducha Człowieka.
 
Tym razem nam się udało.
 
(…)
Kiedy od ludzi wiara i wolność uciecze,
 
kiedy ziemię despotyzm i duma szalona
obleją - jak Moskale redutę Ordona,
 
karząc plemię zwycięzców zbrodniami zatrute,
Bóg wysadzi tę ziemię, jak on swą redutę.
 
(Adam Mickiewicz, Reduta Ordona, Drezno 1832).  
 
 
 

KOMENTARZE

 • @
  CENNE SKOJARZENIA, CHOCIAŻ TRZEBA SIĘ NAD NIMI POCHYLIĆ, ABY ZROZUMIEĆ ICH ZNACZENIE.

  Przepraszam, że dużymi literami ale kot mi wskoczył na klawiaturę i przestawił;-)))
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:39:17
  Różnica pomiędzy Polską a Ukraińską drogą do zjednoczonej Europy, wyostrzyła mi się przy okazji rocznicowej (30 lat) konferencji o proteście głodowym w podkrakowskim Bieżanowie.
  https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/01/29/konferencja-w-30-rocznice-protestu-glodowego-w-biezanowie-zaproszenie/

  W tej perspektywie widać, że najgorszą konsekwencją stosowania dziś wobec naszych wschodnich sąsiadów anachronicznych doktryn politycznych, jest auto-destrukcja wspólnoty rodowodów politycznych narodów dawnej Rzeczpospolitej.

  30 lat temu nasi polityczni przewodnicy byli znacznie nowocześniejsi ...
 • @Andrzej Madej 14:10:55
  Pisze pan: 30 lat temu nasi polityczni przewodnicy byli znacznie nowocześniejsi ......owszem..niestety byli i pozostaja ...."nasi"...
  Prawda tez jest zawsze taka, i tylko taka- jaka wybiora dla nas "nasi" przy...wodce przystawiajac i dopasowujac do okolicznosci.
 • @RomanKa 21:49:05
  Pisze Pan:
  "Prawda tez jest zawsze taka, i tylko taka- jaka wybiorą dla nas "nasi" przy...wódce przystawiając i dopasowując do okoliczności."

  Przez "naszych przywódców" rozumiem dla okresu 1945 - 1989 świadomych swych politycznych ról Interreksów, przywódców Kościoła Katolickiego. Dla nich, racją stanu wspólnoty (państwa) była prawda. Zero rozterek Piłata ...

  Myślę, że zmiana komunikacji wertykalnej na horyzontalną, podnosi znaczenie osobistych "przeglądarek pamięci" czy "bibliotek pamięci" dla poczucia tożsamości czy podmiotowości. Innymi słowy tracą znaczenie administracyjne polityki historyczne na rzecz personalistycznych kultur pamięci.

  W tej sytuacji racją stanu nowoczesnego państwa społeczeństwa sieci wiedzy, powinna być prawda. Zero rozterek "Znamion ludobójstwa" ..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY