Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
226 postów 2511 komentarzy

Społeczeństwo inwestorów

Andrzej Madej - Od urodzenia praktyk przedsiębiorczości.

Ringo w cyberpolis

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy wymyślone w Warszawie Ringo, zostanie marką Polski nowego stylu kultury fizycznej Europy ?

Zmiany stylu życia społeczeństwa sieci wiedzy wymagają nowych form aktywnego spędzania czasu wolnego, nowych form wykorzystywania publicznych przestrzeni, nowych metod pomocniczego działania wspólnot samorządowych. Wymagają też nowych interaktywnych i integrujących dyscyplin sportowych. Na przykład Ringo. 

  
1) Wraz z rozwojem kultury fizycznej, pojawiają się nowe dyscypliny sportowe. Odpowiadają one na nowe możliwości rekreacji czy nowe technologie wsparcia aktywność ruchowej. Odpowiadają na zmiany w stylu życia.
2) Jedną z najmłodszych dyscyplin sportowych jest wymyślone w 1959 roku przez polskiego szermierza Włodzimierza Strzyżewskiego Ringo. Była to odpowiedź sarmaty, na nudne ćwiczenia elastyczności i zwinności. Konieczne uzupełnienia intensywnych treningów.
3) Z czasem formatorzy Ringo zaczęli specjalizować reguły gry, odpowiednio do potrzeb osób w każdym wieku Interaktywna forma gimnastyki, stawała się sportem wspierającym integrację między pokoleniową.
4) W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, z uwagi na skupienie środków publicznych na sporcie jako obszarze aktywności komercyjnej, rozwój Ringo w Polsce został zahamowany.
5) Trwający od kilku lat wzrost popularności długodystansowych biegów oraz innych dyscyplin sportu dla każdego, przywraca obecnie zainteresowanie sportem jako obszarem kultury fizycznej. Sprzyjają temu procesowi nowe cyfrowe formy pomiarów i porównywania wyników sportowych, nowe formy cyfrowego integrowania wspólnot zainteresowań, wspólnot działania.
6) Nowe obyczaje rywalizacji sportowej nie redukują naszego uczestnictwa do emocji obserwatora, lecz wzmacniają satysfakcję podmiotowego uczestnictwa. Dzięki temu kultura fizyczna powraca do swoich pierwotnych ról integracji współnotowej i samopomocy zdrowia. Możliwe staje się wykorzystanie kultury fizycznej dla uspołecznienia profilaktyki medycznej. Służą temu standardy przeglądów dobrostanu zdrowia, takie jak Test Kwietnej Mili.

Krakowscy inicjatorzy programu uspołecznienia profilaktyki medycznej nie ograniczają się do zagadnień cyfrowej diagnostyki i rozwoju wiedzy. Z praktyki wiemy, źe wysiłek tradycyjnych form rywalizacji sportowych, takich jak bieganie, jazda na rowerze czy narciarstwo, wymaga uzupełnień rekreacją przeciążanego ciała.
   
Dlatego proponujemy wzbogacenie biegowych rywalizacji Kwietnej Mili, interaktywnymi integracjami gimnastycznymi, Ringo. Dla powiązania różnych  dyscyplin, proponujemy w Krakowie wykorzystanie otwartych przestrzeni miejskich błoń lub nadwiślańskich bulwarów.
Najtańszych przestrzeni samorządowego wspierania samodzielności kultury fizycznej w każdym cyberpolis.

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY