Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
226 postów 2511 komentarzy

Społeczeństwo inwestorów

Andrzej Madej - Od urodzenia praktyk przedsiębiorczości.

Nie banderowska Ukraina (3)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zgodnie z racją sejmowej uchwały w sprawie ludobójstwa na Wołyniu i logiką pracy administracji, ambasador Polski w Kijowie powinien otwarcie wesprzeć tamtejszych rzeczników prawdy.

Przedstawiam tekst Wiktora Tokarczuka, społecznego rzecznika gorzkiej prawdy ludobójstwa, tłumacza tekstu Andrieja Zajarniuka "Wykonawcy czystki etnicznej Polaków na Wołyniu jako problem intelektualny", prezentowanego na moim blogu w cyklu "Nie banderowska Ukraina". 
AM 

Za wystawę o rzezi wołyńskiej w Kijowie - więzienie.
 
Władze ukraińskie dążą intensywnie do postawienia przed sądem i skazanie na bezwzględne więzienie znaną publicystkę i blogerkę - Mirosławę Berdnik. Wśród zarzutów oskarżenia jest także ten najpoważniejszy - separatyzm. Kim jest Mirosława Berdnik? To nazwisko na Ukrainie jest tego rodzaju, co Kuroń, ksiądz Isakowicz-Zaleski, Borusewicz, Gwiazda, Walentynowicz w Polsce. Czyli zasłużeni w walce z komunizmem. Ona i Jej ojciec. Moim zdaniem i zdaniem wielu osób na Ukrainie, są to oskarżenia bezpodstawne. Ona po prostu myśli samodzielnie i ośmiela się swoje myśli upubliczniać w internecie. Krytykuje władze. Wielu to robi, ale w Jej przypadku jest gorzej, ponieważ ma wielu wiernych czytelników i wywiera wpływ na poglądy wielu obywateli Ukrainy.
 
Nic więc dziwnego, że Służba Bezpieczeństwa Ukrainy wkroczyła do akcji. Pierwsza próba aresztowania została udaremniona przez ogólnoświatową akcję protestów - na zasadzie, jakby w Polsce służby specjalne chciały aresztować Annę Walentynowicz (kiedy jeszcze żyła) albo księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Była rewizja w mieszkaniu, zabrano komputery, ale musieli wypuścić pod presją opinii publicznej. Teraz w ciszy medialnej "szyją" jej wyrok.
 
A teraz - uwaga!
 
Jeden z zarzutów jest następujący: Mirosława Berdnik przeszkadzała "prawdziwym patriotom" Ukrainy w demonstrowaniu ich stanowiska (czytaj: próbie zniszczenia eksponatów) w czasie otwarcia wystawy "Rzeź Wołyńska" w "Domu Ukraińskim" w Kijowie 8 kwietnia 2010 roku. Chociaż jej fizycznie nie było w sali, gdzie ukraińscy nacjonaliści zorganizowali prowokację i przystąpili do niszczenia eksponatów.
 
Wystawę o której mowa została przygotowana przez SUOZUN (prezes Szczepan Siekierka) i organizacyjnie zabezpieczona przez jednego z posłów ukraińskiego parlamentu z Krymu - Wadima Kolesniczenkę. W otwarciu wzięły udział trzy osoby z Polski, dziennikarze, nie wiem, czy mogę podawać ich nazwiska, ponieważ one aktywnie broniły eksponatów (książki i plansze) przed nacjonalistycznymi barbarzyńcami. Tak więc niebawem mogą oczekiwać wniosków o ściganie przez SBU, wniosków o ekstradycję. 
 
Dwa linki na temat:
 
 
Proszę zwrócić uwagę, że tego typu zarzut został postawiony dopiero i własnie teraz, 6 lat po wydarzeniu. Akurat teraz, gdy Sejm RP nazwał zbrodnię OUN-UPA po imieniu - ludobójstwem. 
 
Jeszcze słowo o tym, jacy są ci patrioci Ukrainy. Część z nich obecnie to posłowie do parlamentu, część pracuje w SBU lub wchodzi w skład batalionów ochotniczych oskarżonych przez instytucje międzynarodowe o zbrodnie wojenne, a przez sądy ukraińskie o zbrodnie pospolite, w tym gwałty na nieletnich.
 
Niedawno jeden z nich został kilkakrotnie pchnięty nożem na ulicach Kijowa, stało się w przerwie posiedzenia sądu, gdzie wystąpił jako podsądny za porżniecie nożem obywatela Iranu. Przedtem zasłynął biciem weteranów Armii Sowieckiej (starców w wieku 80 - 90 lat) i zrywaniem z nich wstążek św. Jerzego, zrywał takie wstążki z kobiet i dzieci, zostało to udokumentowane na wideo i upublicznione w Internecie. Tacy patrioci, tacy bohaterowie.
 
Ukraina - za Janukowycza - wystawa była możliwa i była ochraniana przez służby państwowe. Za Poroszenki - za takie coś, idzie się do więzienia.
 
Zostawmy historię historykom... z SBU.
 
 
Wiesław Tokarczuk, Kraków 9 września  2016.

KOMENTARZE

 • Dzieki panei Andrzeju..za pamiec o ludziach i przypomnienie, ze wszedzie sa LUDZIE!
  I ze ci ludzie znalezli sie w ogromnym niebezpieczenstwie na Ukrainie..wlasnie tylko za to i dlatego, ze poprostu sa LUDZMI!!!!!
 • @RomanKa 02:22:57
  Zawsze warto było szukać bratnich duszy u sąsiadów. By godnie żyć. By żyć.
  A szczególnie teraz, gdy dzięki cyfrowym wynalazkom chrześcijanie będą wychodzić z mętnej wody poprawności politycznej.
  http://si.neon24.pl/post/133040,swiat-bez-wiezy-babel
 • @Andrzej Madej 07:35:53
  Panie Andrzeju...pan napewno pamieta zamordowanego z zimna krwia przez przez poczczwarzajaca sie w oligarchie z czerwonej dintojry...sw p, Wienczyslawa Czernowila...charyzmatycznego przywodce RUCHU....
  Zamordowano go w przeddzien wyborow prezydenckich , ktore bylby wygral w cuglach.
  To wtedy zabito nadzieje Ukrainy na zrodzenie sie- wlasnie na Ukrainie czegos , co moglo wprowadzic Nowa Jakosc na terenie calej Europy Wschodniej.
  Widze ze i pan wierzy, ze ta Nowa Jakosc przezyla swoja aborcje!
  Oby takich bylo wiecej ...po obydwoch stronach!
 • @RomanK 05:09:39
  Słyszałem o Wiaczesławie Czornowili, o jego śmierci (zabójstwie ...) ale nie znam historii RUCH-u. Może kiedyś ...
  W 2004 roku byłem w Kijowie uczestnikiem dyskusji o znaczeniu ordynacji wyborczej dla odpowiedzialności polityków. Dla zwiększenia społecznej kontroli, dla uniknięcia korupcyjnych zależności, Parlament zdecydował wówczas o porzuceniu ordynacji jednomandatowej na rzecz całkowicie proporcjonalnej (jeden okręg - jedna lista). Jak przewidywałem, zmiana ta szybko ujawniła swoje wady (w 2011 zmieniono ją ordynacją mieszaną).

  Czy potrafimy dostrzec, przemyśleć, wykorzystać bolesne doświadczenia Ukraińców z demokracją XXI wieku ? Zestawić je ze naszymi defektami kultury życia publicznego ?
  Leszek Balcerowicz nie pomoże ...
 • ŻYDOWSKA EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANA STRATEGIA GRUPOWA.
  Polska ANTYROSYJSKOŚĆ to realizacja ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ,którą opisał Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI.
  Wszystko na tle WOJNY O PIENIĄDZ i doskonalenia sztuki wywoływania kryzysów aby na nich zarabiać.
 • @M.S. Kazimierzak 22:12:44
  Ja nie czuję w sobie antyrosyjskości. Nie czuję jej również na otwartych dla każdego zawodach biegowych, na których spotykają się uczestnicy z różnych krajów.
  Myślę, że politycy lubią się różnić w politykach urabiania ludu. Z ekonomią tak mocno bym tego nie wiązał. Szczególnie w czasach horyzontalnej komunikacji.
 • ---------TRZEBA UWAŻAĆ !! na // Ukraińców //
  --mam codziennie kontakt z Ukraińcami. Nawracam ich :) jak tylko mam taką możliwość , ale ! napływają do nas INNI Ukraińcy . NIEBEZPIECZNI !! POGARDZAJĄCY Polakami , bezczelni, rozczeniowi . Wczoraj rozmawiałam z takimi . Przekonana jestem,że gdyby ubrali mundury -ZASTOSOWALI by METODY BANDEROWSKIE, w stosunku do nas bez mrugnięcia okiem.

  Polacy !! STRZEŻMY się !!! należy powstrzymać falę napływową z Ukrainy ! ONI NAS BĘDĄ MORDOWAĆ gdy tylko dostaną taki rozkaz.

  Odnoszę wrażenie,że niektórzy przebywają w Polsce CELEM ROZEZNANIA TERENU,
 • @ninanonimowa 08:38:13
  I tak nie daj Boże, być może ...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY