Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
226 postów 2511 komentarzy

Społeczeństwo inwestorów

Andrzej Madej - Od urodzenia praktyk przedsiębiorczości.

Integrator demokracji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pytanie o ustrój demokracji po Gutenbergu, to pytanie o integrację demokracji bezpośredniej i przedstawicielskiej, mechanizmami oceny wiarygodności naszych politycznych reprezentantów.

 
  
Trzy filary demokracji
 
Horyzontalna komunikacja z roku na rok powiększa nasze aspiracje do udziału w stanowieniu publicznych spraw.
 
Dlatego ustrój demokracji nie powinien już dłużej rozkładać naszej podmiotowości na trzy porządki władzy.
 
Na wszystkich szczeblach obywatelskiej obecności,  konieczne jest rozwijanie nowych mechanizmów demokracji bezpośredniej i demokracji przedstawicielskiej.
 
W dwóch formach demokracji, rozumianej jako system dokonywania wyborów przez większość.
 
Ich sprawiedliwym integratorem i zarazem trzecim filarem wyborów większości, jest mechanizm oceny wiarygodności politycznego reprezentanta przez każdego obywatela.
 
Optymalnym ustrojem dla dokonywania takiego osądu wiarygodności, jest okresowe wybieranie reprezentantów w jednomandatowych okręgach wyborczych.
 
 
 
Schemat Trzy filary demokracji.
 
Strukturę udziału obywateli w różnych formach wyborów większości, czyli w różnych formach demokracji, przedstawiłem na schemacie Trzy filary demokracji. Schemat ten jest uniwersalny dla wszystkich wymiarów wspólnotowości, razem z kluczowym dla wolności człowieka wymiarem narodowym.
 
To poprzez ten wymiar, Polacy winni kontrolować administracje i krajowe i międzynarodowe, w realizowaniu polityk bezpieczeństwa i rozwoju.  
 
 
Praktyczne rozpoznania
 
Ostatnie siedem tekstów poświęciłem zagadnieniu ordynacji wyborczej. Przyczynkiem był grudniowy gejzer sejmowego chuligaństwa, ukazujący słabość obecnych rozwiązań ustrojowych, opartych na politycznej rywalizacji kolektywów.
 
Ujawniona skłonność naszych posłów do podejmowania polityk wasalnych, jest szczególnie niepokojąca, wobec koniecznych zmian ustrojowych w systemach ochrony zdrowia i edukacji. Należy się obawiać, że nasz parlament będzie zbyt słaby na przeciwstawienie się unijnej presji na kapitalizację systemu ochrony zdrowia w interesie globalnych korporacji. A co za tym idzie, na przekształcenie go w system segregacji,  segmentacji i wykluczania społecznego.
 
Siła presji ośrodków dążących do centralnego sterowania rozwojem wiedzy na administrację publiczną, jest tak ogromna, że bez silnych demokratycznych ośrodków politycznej kontroli na wszystkich szczeblach wspólnot obywatelskich, nie ma co marzyć o rozwoju samokształcenia w rodzinie, samopomocy zdrowia czy humanizacji ekonomii.  
 
Zatrzymanie procesu korupcji języka, procesu nazywanego poprawnością polityczną, zatrzymanie mistyfikacji celów działania organizacji społecznych przez ich kolektywizację, przywrócenie kontroli obywatelskiej nad Sejmem i nad innymi organami przedstawicielskimi, wymaga zastosowania nowych mechanizmów demokracji we wszystkich jej trzech filarach.
 
W tym przede wszystkim wymaga mechanizmów osobowej oceny politycznych przedstawicieli, jako integratora demokracji.
 
 
Polskie posłannictwo
 
Przyczyna mojego rzecznictwa dla wprowadzenia ordynacji JOW, jest zatem bardzo pragmatyczna. Oparta jest na rzetelnych, ale możliwe że subiektywnie pochopnych, diagnozach zagrożeń rozwoju usług społecznych.
 
Ale problem właściwego dla naszej kultury ustroju demokracji w Europie narodów bez granic, winniśmy też ująć w dwóch kontekstach Polskich powinności:
 
1. Historycznym: Istotą Polski jest polityczne wiązanie wolności i równości.
 
2. Humanistycznym: W łacińskiej sieci wiedzy, dzięki samorządności, samodzielność winna owocować solidarnością.
 
Oznacza to, że sensem cywilizacyjnego posłannictwa Rzeczypospolitej, jest doskonalenie form demokracji.
 
Szczęśliwym splotem okoliczności, Prawo i Sprawiedliwość dysponując polityczną możliwością wprowadzenia JOW na wszystkich poziomach wspólnot samorządowych, może ustrój naszej demokracji znacząco ulepszyć.

KOMENTARZE

 • Naciskać, apelować
  //Szczęśliwym spoliem rozmaitych okoliczności, Prawo i Sprawiedliwość dysponując polityczną możliwością wprowadzenia JOW na wszystkich poziomach wspólnot samorządowych, może ustrój naszej demokracji znacząco ulepszyć.//

  Naciskać, apelować
  może coś się w tym zakresie zmieni

  5+
  pzdr.
 • @Husky 19:24:25
  A kiedy świat rozwijał się inaczej ?
  Mówić, pisać, perswadować ...

  Pozdrawiam :)
 • Posłannictwo?
  Autor:
  "Ostatnie siedem tekstów poświęciłem zagadnieniu ordynacji wyborczej."

  Husky:
  "Naciskać, apelować

  5+"

  Panowie tutaj z misją?
 • @Lotna 19:49:23
  My, młodzi, mamy misję do spełnienia: zmienić Polskę 8-)))))
 • @Lotna 19:49:23
  A czy warto inaczej ?
  Moja tutejsza misja jest nazwie: "Społeczeństwo inwestorów".

  Co do demokracji, to ma służyć wolności i równości.
  Polska. Misja nie tylko dla ludzi.
 • @Andrzej Madej 19:32:38
  Pochwała takiego tęgiego geniuszu, jak kundel Husky, jest wystarczającym anonsem, żeby kramik z pańskimi produktami obchodzić z daleka.
 • @Rzeczpospolita 20:19:37
  Żegnam z uśmiechem :)
 • @Rzeczpospolita 20:19:37
  a na twój to możemy co najwyżej .......na...ć
 • @Husky 20:28:08
  Zamknijmy ten wątek.
 • @Andrzej Madej 20:31:46
  ok.
  pzdr
 • @Andrzej Madej 20:31:46
  Wart Pac pałaca ...
 • Andrzej Madej
  Przeprowadziliśmy, zgodnie z demokratyczną procedura, głosowanie i nie tylko większość, ale my wszyscy:
  - muzułmanie ustaliliśmy, że obetniemy panu, jako niewiernemu psu, głowę...
  - nieroby ustaliliśmy, że przejmiemy pański majątek...
  - sadyści, że będziemy pana torturować...
  - homoseksualiści, że będziemy pana gwałcić...
  - że zadłużymy się, ale to pan będzie spłacał nasze długi...
  - zwolennicy niewolnictwa, że zostanie pan naszym niewolnikiem...
  Itp., itd...
  To drobny ułamek przykładów, jak totalnie absurdalne jest kierowanie się głosem większości zarówno bezpośrednio jak i przedstawicielsko...
  ____________________
  Konstruktywna alternatywa- system racjonalny: http://www.wolnyswiat.pl/racjonalnyrzad/

  _____________________________________

  Poniższe w skrócie.
  Większość ludzi dokonuje negatywnego wyboru, podejmuje złe decyzje, np. jeśli ma do wyboru:
  - wdychanie powietrza, picie wody, prozdrowotne odżywianie, odbieranie wartościowego przekazu, nieszkodzenie, nieniszczenie, niepogrążanie, konstruktywną współpracę, wspieranie konstruktywnych ludzi, osiąganie pozytywnych celów, w tym siebie i innych pozytywne kształtowanie, taki rozwój itp.,
  - trucie się (innych), uzależnianie nikotynową trucizną, alkoholem, narkotykami, taką żywnością, tracenie zdrowia, pieniędzy, trucie się (innych) przekazem, szkodzenie, niszczenie, pogrążanie, destrukcyjną współpracę, wspieranie osobników destrukcyjnych, osiąganie negatywnych celów, w tym siebie i innych negatywne kształtowanie, taki rozwój itp.,
  to wybiorą tą drugą opcję...

  Nim projekt jest bardziej racjonalny, tym są mniejsze szanse jego realizacji...
  PS
  Nim propozycja będzie bardziej absurdalna, szkodliwa, tym z większą ochotą, uporem będzie realizowana, np.:
  - niech debile, psychopaci, osobniki chore psychicznie, anormalne, degeneraci mieszkają, uczą się, pracują, bawią się, odpoczywają, przebywają itp. z osobami normalnymi, inteligentnymi, wrażliwymi, wybitnymi, wartościowymi...; ich demoralizują, wypaczają, wynaturzają, stresują, uwrażliwiają; uszkadzają im psychikę; degenerują; im szkodzą, ich tępią, niszczą, pogrążają...
  - spalmy całą ropę i węgiel, zużyjmy wszystkie surowce, zróbmy jak najwięcej-/przeróbmy wszystko na śmieci, skaźmy powietrze, ziemie, wody, wytnijmy jak najwięcej lasów, zabetonujmy i zaasfaltujmy jak największą powierzchnię Ziemi, zniszczmy przyrodę...
  - dbajmy, kosztem ludzi zdrowych, wartościowych, przyrody, przyszłych pokoleń, w tym by się rozmnażali, zarażali zdrowych, o ludzi chorych, upośledzonych, zdegenerowanych (w tym kosztem dzieci normalnych, zdrowych, inteligentnych, urodziwych, o pozytywnych potencjale o dzieci nienormalne, chore, psychicznie, fizycznie upośledzone, debilne, psychopatyczne, o negatywnym potencjale)...
  - rozmnażajmy się ponad możliwości przyrody, w tym ekosystemów, środowiska, planety...
  - w razie problemu, kłótni, konfliktu, bezpośredniego, pośredniego szkodzenia ludziom normalnym, zdrowym, inteligentnym, wrażliwym, prospołecznym, wartościowym, pożytecznym przez psychopatów, debilów, osobniki psychicznie chore, upośledzone, niedorozwinięte umysłowo, anormalne, bezpośrednio, pośrednio szkodliwe, brońmy, stawajmy po stronie tych ostatnich, jednocześnie ich demoralizując, wypaczając, wynaturzając, ucząc ich m.in. w ten sposób, że mają takie prawo, rację, bezkarności, rozbestwiajmy, zachęcajmy ich do jak najwszechstronniejszego i jak najintensywniejszego szkodzenia, niszczenia; pogrążania swoich ofiar, w tym m.in. po to, by m.in. ludzi zdemoralizowanych, wypaczonych, wynaturzonych, chorych psychicznie, niedorozwiniętych umysłowo, aspołecznych, anormalnych, do tego przyczyniających się naśladowców przybywało... I by ludzie bali się, innych bronić, to tak postępujących nazywajmy, traktujmy jak ludzi nienormalnych, chorych, winnych, złych...
  - zarażajmy chorobotwórczymi zarazkami, w tym dzięki bezpośredniemu niewietrzeniu pomieszczeń, pojazdów z klimatyzacją, dzięki czemu w klimatyzacji gromadzą się, rozmnażają, rozprzestrzeniają z niej chorobotwórcze mikroby, chorzy ludzie wydmuchując powietrze, kaszląc, kichając, prychając b. efektywnie przenoszą mikroby na inne osoby... Podając dłoń do uścisku, jako formę tzw. przywitania... Całując jak największą liczbę ludzi, dzieci przez dorosłych, w tym m.in. w usta...
  - trujmy się, innych nikotyną, alkoholem, narkotykami, szkodliwą żywnością, niezdrowym odżywianiem, przekazem z radia, telewizji, (tzw.) reklamami, powtarzactwem - gdzie się da; uzależniajmy się od trucizn chemicznych, ogłupiającego, trującego przekazu; uszkadzajmy geny...
  - propagujmy, wpajajmy nie rozwijający, konstruktywny racjonalizm, tylko ogłupiającą, uzależniającą, destrukcyjną, pogrążającą religijność...
  - hałasujmy/w tym już płodom, noworodkom, małym dzieciom, młodzieży oraz ludziom dorosłym, starszym: szkodźmy, w tym ich denerwujemy, przyczyniajmy się do stresów; niszczmy ich, w tym przyczyniajmy się u nich do uszkodzeń słuchu, psychik; niezdolności do skupienia uwagi, koncentracji; do upośledzeń psychicznych, niedorozwoju umysłowego, chorób psychicznych, somatycznych, do tego, by tego ofiary nie mogły o niczym innym myśleć i nie miały czym myśleć, a zatem by nie były zdolne do rozumienia jak najwięcej spraw; do ogłupiania; by tego ofiary nie były zdolne do konstruktywnej działalności, tylko były w jak największym stopniu, jak najdłużej wyczerpane psychicznie/pogrążajmy, zabijajmy ludzi hałasami w dzień i w nocy, a m.in. ptasimi, psimi, jazgotem muzycznym, w tym także b. donośnymi basami, tzw. reklamami w msh handlu, usług, na ulicach, z głośników umieszczonych na pojazdach, b. przegłoszoną sygnalizacją dźwiękową pojazdów uprzywilejowanych, specjalnie w tym celu podgłoszonymi silnikami w pojazdach, uszkodzonymi tłumikami, gwałtownym dodawaniem gazu, takim przyspieszaniem (niskie tony powodują wibracje w budynkach w całej okolicy, a wysokie nieznośny ryk)...
  - przymuszajmy do odbioru szkodliwego, zarówno formą jak i treścią, przekazu; zaśmiecajmy, zatruwajmy umysły, demoralizujmy, wypaczajmy, wynaturzajmy; uszkadzajmy; upośledzajmy psychiki; pogrążajmy...
  - wyśmiewajmy, wyszydzajmy, krytykujmy, wmawiajmy głupotę, że umrą prędzej od trujących się, nienormalność, chorobę ludziom dbającym o zdrowie fizyczne, psychicznie, o umysł, w tym intelekt...
  - nazywajmy sprawy na odwrót: szkodzenie nazywajmy pomaganiem; czynienie zła – czynieniem dobra (np. upierajmy się, że trując nikotyną innych mamy rację, a broniących się przed tym, smrodem, stresem, o tym myśleniem, uczeniem się takiego traktowania własnego, innych zdrowia, potencjału, życia, nałogiem, wydatkami, problemami, nazywajmy ludźmi nienormalnymi, złymi, i uważajmy ich za winnych. Bezpośrednio, pośrednio uczenie tego, wciąganie w to następnych (przecież tak zostali nauczeni uczący, wciągający w to następnych...), uzależnienie od trucizn, nikotyny, narkotyków, alkoholu, szkodliwych artykułów spożywczych, szkodliwie przyrządzonych dań, związane z tym wydatki, choroby, z predyspozycjami do trucia się, uzależnione, chorowite, chore, upośledzone, debilne, psychopatyczne dzieci; społeczeństwo; degenerację; bezmyślność, głupotę, przestępczość, nieszczęścia, bestialstwo, cierpienia, tragedie, potworności, wydatki, długi, biedę, problemy, straty, nazywajmy wolnością (prawem do decydowania o sobie)...
  - wydawajmy pieniądze na wojsko, zbrojenia, wojny, a nie na pozytywny rozwój, konstruktywne rozwiązania...
  - zadłużajmy się...
  - nie słuchajmy, nie wspierajmy ludzi mądrych, prawych, o pozytywnym potencjale, konstruktywnych, wybitnych, za to słuchajmy, wspierajmy, wybierajmy psychopatów, debilów; kanalie (pdk) (niech debile, psychopaci, osobniki upośledzone psychicznie, niedorozwinięte umysłowo, nierozumne, nieodpowiedzialne, anormalne, w tym obłąkane, aspołeczne, prodestrukcyjne, destrukcyjne wybierają, zgodnie ze swoim potencjałem, w tym rozumowaniem, gustem, potrzebami, odpowiednich do tego stanu rzeczy osobników do rządzenia, a ci wybrańcy, także odpowiednio do swoich możliwości, w tym swojego stanu, swoich potrzeb, potencjału, odpowiednio rządzą)(i nazywajmy taki ustrój najlepszym z możliwych)...
  - destrukcyjną dyktaturę pdk »Dzięki nielegalnemu przeznaczaniu państwowych pieniędzy na kampanie wyborcze. Mimo nie realizowania zobowiązań wyborczych. Dzięki opanowanym mediom, współpracującym... z nimi właścicielom i pracownikom mediów; ogłupianiu, manipulowaniu, wykorzystywaniu swoich ofiar (widzów/obywateli)/poparciu ludzi niemyślących; nierozumiejących; nieświadomych. Dzięki wykorzystywaniu faktu, że znaczna część ludzi, w sposób nieuświadomiony/uświadomiony, chce tracić, przegrywać, by cierpieć, a część chce, by to spotykało innych, a są i tacy, którzy preferują jedno i drugie. Dzięki przyczynianiu do niszczenia ludzi o wysokim pozytywnym potencjale, świadomych, za pośrednictwem przekazu z mediów*. Dzięki zmilczaniu ludzi o wysokim pozytywnym potencjale, wartościowych, wybitnych. Dzięki negatywnej selekcji do pełnienia ważnych stanowisk. Dzięki kooperującym... z nimi fabrykantom, finansistom, bankierom. Dzięki opłacaniu-przekupywaniu kast-wyborców: urzędników, górników, rolników (i jeszcze przez kilkanaście lat członków katolickiej org. (tzw.) religijnej...)« nazywajmy praworządnym rządem...
  - kierowanie się głosem, w tym jej psychopatycznej, destrukcyjnej, w tym autodestrukcyjnej, nierozumnej, debilnej części, większości, kast, a nie racjonalnymi argumentami, rozsądkiem, nazywajmy postępowaniem normalnym, mądrym, słusznym...
  - demoralizujmy, wypaczajmy, wynaturzajmy, degenerujmy; obniżajmy potencjały; pogrążmy wszystkich ludzi/nasz gatunek...
  - realizujmy utopie...
  - realizujmy samozagładę...
  - itp., itd...!

  Spróbuj kogoś przekonać do czegoś rzeczywiście pozytywnego – możesz dowolnie unaoczniać, wykazywać, udowadniać, przekonywać, prosić, błagać, straszyć itp.!...
  Ale do czegoś złego w ogóle nie trzeba w żaden sposób przekonywać, mało tego możesz dowolnie unaoczniać, wykazywać, udowadniać, przekonywać, prosić, błagać, straszyć itp., a i tak dalej będą to czynić...!

  Tak więc te fakty obnażają, a więc i całkowicie dyskredytują kierowanie się głosem większości, demokrację!

  I tacy ludzie uważają, że są normalni, inteligentni, że posiadają rozległą wartościową wiedzę, że mają rację, są mądrzy, dobrzy, są prywatnie, społecznie, służbowo aktywni, w tym się wypowiadają, obgadują, szkalują, krytykują, pouczają, głoszą, wygłaszają, uczą, wybierają, głosują, leczą, pomagają, ratują... A gdy spotkają kogoś rzeczywiście normalnego, inteligentnego, mądrego, konstruktywnego, to go atakują, w tym wyśmiewają, wyszydzają, krytykują, diagnozują u niego głupotę, nienormalność, chorobę, szkalują go, nękają, dręczą, szkodzą mu, niszczą, go pogrążają…
 • @Redaktor1966 21:02:32
  Proponuje Pan rozważania ze świata absurdów.
 • @Redaktor1966 21:02:32
  Trudno wytłumaczyć, demokracja należy tylko do uczciwych, ale inni na siłę chcą się nazywać demokratami:)

  Dzisiaj, ze świeczką można szukać ludzi w dzikim kraju.

  W/g. twierdzenia autora - Polska. Misja nie tylko dla ludzi.
 • @goodness 22:25:24
  "W/g. twierdzenia autora - Polska. Misja nie tylko dla ludzi. "

  A tu (26.01.2017 20:10:38) chodziło akurat o moją chwilową współpracę z Husky :)

  A co Pan sądzi o parzystej liczbie słońc wokół Polski ?
 • @Andrzej Madej 22:49:08
  A nie lepiej trzy, zawsze to ciepłej 8-)))))

  Niezwykłe zjawisko w Mongolii - widziano trzy słońca
  http://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/styles/large/public/aphelion-mongolia.jpg?itok=2LQNTdqZ

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/niezwykle-zjawisko-w-mongolii-widziano-trzy-slonca
 • @Andrzej Madej 22:49:08
  Manipulator, czy Integrator demokracji?
  A co Pan sądzi o parzystej liczbie słońc wokół Polski ? Tych słońc w najbliższym czasie może być więcej.

  Proszę zejść na powierzchnię Ziemi, gdzie panuje naturalna równowaga w czasie 12 godzin dnia i 12 godzin nocy.

  Ciche pańskie popieranie bez rozwagi, zapisu błędu w konstytucji tworzy prawną dyktaturę trójki, raz w jedną, raz w drugą stronę.

  Redaktor1966 przedstawia, zjawisko jako złą demokrację:)

  Przeprowadziliśmy, zgodnie z demokratyczną procedura, głosowanie i nie tylko większość, ale my wszyscy:
  - muzułmanie ustaliliśmy, że obetniemy panu, jako niewiernemu psu, głowę...
  - nieroby ustaliliśmy, że przejmiemy pański majątek...
  - sadyści, że będziemy pana torturować...
  - homoseksualiści, że będziemy pana gwałcić...
  - że zadłużymy się, ale to pan będzie spłacał nasze długi...
  - zwolennicy niewolnictwa, że zostanie pan naszym niewolnikiem...
  Itp., itd...
  To drobny ułamek przykładów, jak totalnie absurdalne jest kierowanie się głosem większości zarówno bezpośrednio jak i przedstawicielsko...
  ____________________
  Konstruktywna alternatywa- system racjonalny: http://www.wolnyswiat.pl/racjonalnyrzad/

  Skutki konstytucyjnej liczby nieparzystej 3 jako źle pojętej równowagi dają takie opinie.

  Tak więc te fakty obnażają, a więc i całkowicie dyskredytują kierowanie się głosem większości, demokrację!
 • @Andrzej Madej 21:21:22
  W tej kwestii się z Panem zgadzam w stu procentach.
 • @goodness 00:03:06
  " Tak więc te fakty obnażają, a więc i całkowicie dyskredytują kierowanie się głosem większości, demokrację! "

  Ja pozostaję przy swoim zdaniu o dobrej perspektywie dla demokracji opartej na trzech filarach większościowych wyborów, Pan i inni badacze przy swoim.

  Mam nadzieję, że nie będziemy sobie przeszkadzali w kolejnych pracach.
 • @Andrzej Madej 06:53:31
  Drugi raz ktoś blokuje moją odpowiedź dla pana.
  Tak dyskutować nie można.
  Żegnam.
 • ...
  Rewolucja francuska w 18. w., a sytuacja w Polsce w 21. w...
  http://racjonalizm.neon24.pl/post/134870,rewolucja-francuska-w-18-w-a-sytuacja-w-polsce-w-21-w
 • @goodness 10:22:38
  Nic mi nie wiadomo o jakichś ograniczeniach/blokadach.
  AM
 • NOWE IDZIE
  Dziś, po raz pierwszy od początku kadencji obecnego Sejmu (14 miesięcy) usłyszałem w programie publicystycznym TVP (Minęła 20-ta), opinię posła Kukiz'15 o potrzebie ordynacji JOW (powtórzoną dwa razy!).

  Witamy w grze :)
 • Andrzej Madej - osobowa ocena
  „przede wszystkim wymaga mechanizmów osobowej oceny politycznych przedstawicieli” - to jest istota wszelkich dobrych wyborów.
  Bowiem osobowa ocena to „2 w 1” tzn. ocena „przed” wyborem przedstawiciela jak i potwierdzenie „po” okresie jego działalności publicznej, jeśli założymy pewną ciągłość. Jeśli przedstawicieli jest więcej i tworzą grupę interesów np. partię – jak w przypadku większej zbiorowości np. państwa – to misja tych „partii” jest niejako w tle.
  Podmiotem małej czy dużej społeczności/społeczeństwa jest pojedynczy członek i jego przedstawiciel a nie taka czy inna zorganizowana „odgórnie” organizacja np. partia. Partia i jej członkowie to jest byt zmienny tzn. przedmiot sceny politycznej. Mówimy oczywiście o warunkach demokratycznych.
 • @W.b S. 11:01:43
  "Bowiem osobowa ocena to „2 w 1” tzn. ocena „przed” wyborem przedstawiciela jak i potwierdzenie „po” okresie jego działalności publicznej "

  Pełna zgoda.
  Dlatego JOW to najsilniejsza broń przeciwko Sejmowym terrorystom politycznym, działającym pod parasolem zagranicznych mocodawców. To broń działająca 3 lata przed i po dniu głosowania (czyli przed i po: "dniu demokratycznego sądu").

  -----

  Wydaje mi się, że w wyłaniającym się modelu demokracji "Trzy filarowej" (Bezpośrednia - Integracyjna - Przedstawicielska), "przedmiotem sceny politycznej" powinny być konkretne zagadnienia ustrojowe. Na przykład: model szkolnictwa, model sądownictwa, model ochrony zdrowia, ład przestrzeni (choć to głównie tematyka lokalna, o czym w mojej kolejnej notce) .

  Ten przedmiot miałby swoje odsłony zarówno w pierwszym jak i trzecim filarze. Odsłony jakoś cyfrowo powiązane przez ugrupowania polityczne (partie) ...
 • @W.b S. 11:01:43 c.d. ...
  ...
  Gdyby Pan chciał popracować ze mną nad tymi zagadnieniami w formule sieciowego seminarium - proszę o kontakt przez pocztę wewnętrzną lub przez FB.

  Pozdrawiam
  Andrzej M.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY