Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
233 posty 2563 komentarze

Społeczeństwo inwestorów

Andrzej Madej - Od urodzenia praktyk przedsiębiorczości.

Ekonomia świata narodów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Europa wolności naszej i waszej.

0. Polska warta jest mszy 
   
Sprawiedliwe wykorzystanie nowoczesnych technologii medycznych jest szansą na samodzielność i solidarność w podnoszeniu dobrostanu zdrowia. Taka samodzielność zdrowia, oparta na wiedzy, umiejętnościach i moralności, realizowana będzie w pierwszej kolejności poprzez rodzinną praktykę pracy solidarnej.
 
W jesieni 2017 Grupa Inicjatywna Krakowskiej Strategii Profilaktyki Medycznej, zaproponowała rozpoczęcie polityk publicznych wsparcia rodzinnej pracy solidarnej, od poszerzenia ustrojów medycyny szkolnej i medycyny pracy, o kursy mentorów domowej edukacji medycznej.
 
Z uwagi na ograniczenia Polskiej suwerenności Unijnymi ustaleniami standardów kwalifikacji zawodowych, realizowanie polityk publicznych uspołeczniających profilaktykę i rehabilitację medyczną, wymaga na początek, nie tylko uznania samokształcenia w rodzinie za narodowy paradygmat systemu edukacji, ale i wprowadzenia go do Europejskiego katalogu kluczowych kompetencji edukacji przez całe życie. 
 
1. Cyfrowa rewolucja
Interaktywność cyfrowej komunikacji wprowadza nowe warunki gospodarowania w czasie (porządek Kairos, obok porządku Chronos) i w przestrzeni (porządek Kosmos obok porządku Ziemia), o głębszych konsekwencjach dla wolności, niż wcześniejsze rewolucje.  
 
2. Standaryzacja informacji
Globalne centra standaryzacji cyfrowej komunikacji określają zasady przesyłania i gromadzenia informacji, pozostawiając państwom zapewnienie sprawiedliwości, bezpieczeństwa i efektywności ich wykorzystywania.
 
Samodzielność w korzystaniu z otwartych zasobów wiedzy, wspierana nowoczesnymi narzędziami i technologiami, podnosi znaczenie pracy wykonywanej dla bezpośredniego zaspakajania potrzeb własnych lub swoich bliskich, a przez to podnosi znaczenie Sektora dobroczynności w Społecznej gospodarce rynkowej.
 
4. Samokształcenie w rodzinie
Ponieważ rozwój Sektora dobroczynności wymaga oprócz wiedzy i umiejętności również postaw solidarnej troski i wzajemnego zaufania pomiędzy najbliższymi osobami, polityki publiczne, realizowane poprzez szkoły i inne instytucje kultury, winny wspierać samokształcenie w rodzinach tych kompetencji.
 
Gigantyczny zakres cyfrowej modernizacji potencjałów usług medycznych wskazuje, że początkiem strategii zapewnienia sprawiedliwego wykorzystania nowoczesnych technologii dla dobrostanu społecznego, powinno być uspołecznienie profilaktyki medycznej, zgodnie z nowym paradygmatem systemu ochrony zdrowia "samopomoc zdrowia".
 
Dla samodzielności w dokonywaniu wyborów form wsparcia doradczego dla samokształcenia w rodzinie na rynkach usług edukacyjnych, w ramach strategicznych programów polityk publicznych, państwo udostępniać powinno gospodarstwom domowym bony rozwojowe.
 
Dla efektywności ekonomicznej partnerstwa rodzin i wspólnot samorządowych, w rządowych programach sieciowych polityk publicznych, państwo powinno ułatwiać długoterminowe oszczędzanie gospodarstw poprzez obligacje społeczne.
 
Dla syntetycznych ocen poziomu dobrostanu społecznego, jako celu polityk publicznych w Sektorze dobroczynności, warto wykorzystać rozwijane komercyjnie metody monitoringu internetowego i syntetyczny wskaźnik Solidarny Rozwój Wiedzy.
 
Zawiązana w dniu 10 czerwca 2017 Grupa inicjatywna KSPM przedstawiła publicznie powyższe szanse cyfrowej rewolucji dla wprowadzenia nowych paradygmatów uczenia i leczenia oraz dla wprowadzenia nowych instrumentów finansów publicznych, rekomendując sprawdzenie ich użyteczności w pilotażu Otwartej Medycyny Szkolnej.
 
Jeżeli Europejskie narody, wprowadzą nowe paradygmaty i instrumenty polityk publicznych, administracje publiczne powinny ochronić tajemnice rodzin, przed wykorzystaniem cyfrowo scentralizowanych informacji medycznych do segregacji, segmentacji i eutanazji.
 
11. Państwo strażnikiem tajemnicy   
Tylko dzięki utrzymaniu rodzinnej odpowiedzialności za wychowanie i wykształcenie, obywatele będą mogli korzystać z wolności w podnoszeniu dobrostanu swojego i swoich bliskich, a narodowe państwa przyjmą solidarny rozwój wiedzy i bezpieczeństwo rodzinnych tajemnic, jako racje swojego istnienia w społeczeństwie globalnie otwartej sieci wiedzy.
 
Dla zapewnienia odwagi i konsekwencji Europejskich wspólnot i rządów, w modernizacji usług i instrumentów publicznych , koniecznym jest obecnie podjęcie przez Polskę inicjatywy wprowadzenia samokształcenia w rodzinie do katalogu kluczowych kompetencji Unii Europejskiej.
 
 
Na zdjęciu: Nasza Premier w gronie rodzinnym. Przecieszyn, 28 maja 2017.
Autor zdjęcia:Jacek Bednarczyk /PAP 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY