Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
233 posty 2563 komentarze

Społeczeństwo inwestorów

Andrzej Madej - Od urodzenia praktyk przedsiębiorczości.

Gminna infrastruktura poznania

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Siłą lokalności gospodarki sieci wiedzy będzie samoregulacja dobroczynności dla gminnego poznawania aktywności obywatelskiej.

Gdy faryzeusze dowiedzieli się, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, a jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał Go, wystawiając Go na próbę:

"Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe ?"
 
On mu odpowiedział:
"Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie.
Drugie podobne jest do niego:
Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego.
Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy".
 
[Mt 22;34-40]
 
 
Infrastruktura gospodarcza jutra
 
Piszę o potrzebie współpracy dla wprowadzenia nowych standardów infrastruktury gospodarczej, na miesiąc przed wyborami samorządowymi, na dwa miesiące przed jej całościowym publicznym przedstawieniem.
 
Piszę o tej potrzebie, bo skoro na Forum Ekonomicznym w Krynicy, nikt nie pochylił się nad popytowym wprowadzaniem innowacji dla witalizacji i humanizacji systemu ochrony zdrowia, to widzę, że problem infrastruktury dla samodzielności w kulturze zdrowia, nie budzi zainteresowania w naszej stolicy.
 
I nie ma się co specjalnie dziwić. Skoro samorządowego wsparcia samodzielności dla solidarności, nie ma jeszcze w rządowej Strategii odpowiedzialnego rozwoju, to nie ma też go co szukać w głównym nurcie zainteresowania naszych uczonych.
 
Jeszcze ...
 
 
Ekonomia na progu zmian
 
To pokazuje, że nie ma co czekać na intelektualne przekonanie centralnej władzy, do samoregulacji w zmniejszaniu kolejek do lekarzy. Co można by uzyskać poprzez zintegrowanie systemu profilaktyki medycznej.
 
Za dużo interesów w sterowaniu kolejkami do zdrowia, za mocno osadzone przyzwyczajenia, za mało wiary w człowieka. Za małe zainteresowanie ekonomistów nowoczesnością sektora dobroczynności społecznej gospodarki rynkowej. Za słabe rzecznictwo ekonomistów dla popytowego rozwoju cyfrowych innowacji.
 
To pokazuje, że nie ma co liczyć na intelektualne przekonanie centralnej władzy, do zwiększenia społecznej odpowiedzialności za publiczne wartości w przestrzeniach. Co można by uzyskać integracją społecznego nadzoru z czterech poziomów wspólnot mieszkańców.
 
Za dużo interesów w prywatyzacji publicznych wartości, za mocno osadzone przyzwyczajenia, za mało wiary w człowieka. Za małe zainteresowanie ekonomistów nowoczesnością sektora dobroczynności społecznej gospodarki rynkowej. Za słabe rzecznictwo ekonomistów dla popytowego rozwoju cyfrowych innowacji.
 
Pierwsze jaskółki dobrej zmiany wiosny nie czynią.
 
 
Poznanie dla gospodarki sieci wiedzy
 
Trzeba nam szukać dobrych praktyk od ludzkiej strony. Od lokalnej troski o odpowiedzialny rozwój Polski. I wsparcia efektywności pracy dobro – czynnej nowoczesnymi technologiami.
 
Proponuję wprowadzenie do infrastruktury gospodarczej gmin, trzech powiązanych instrumentów, dla samorządowego wzmacniania kompetencji do samodzielności i solidarności, przy korzystaniu z nowoczesnych narzędzi i technologii w zaspakajaniu różnych potrzeb.
 
Plansza 1. Trzy innowacje samoregulacji gminnej infrastruktury poznania.
 
Przegląd aktywności obywatelskiej – to nowe zadanie publiczne, subsydiarnego wsparcia pracy dobroczynnej osób starszych dla gromadzenia, autoryzacji i publikacji prywatnych informacji znaczących dla tożsamości i rozwoju wspólnot mieszkańców.
 
Gromadzkie repozytowanie pamięci – to nowa usługa publiczna, świadczona na portalu internetowym przez Instytut Pamięci Narodowej lub inną instytucję zależną od Ministerstwa Kultury, dla gromadzenia, autoryzacji i publicznego udostępniania rodzinnych oraz społecznych informacji, istotnych dla wspólnot samorządowych.
 
Klub Rozwoju Polski – to nowa instytucja partnerstwa społeczno-publicznego, działająca dla rozwoju wspólnoty gminnej, poprzez gromadzenie, autoryzację i udostępnianie informacji istotnych dla tożsamości i rozwoju, dzięki pracy dobroczynnej osób starszych, korzystających z portalu Gromadzkiego repozytowania pamięci.
 
Uważam, że samorządowa samoregulacja współdziałania tych elementów infrastruktury gospodarczej, dobrze rokuje dla dynamiki relacji międzyludzkich. A w konsekwencji dla wykorzystywania instrumentów demokracji bezpośredniej dla wprowadzania innowacji do działowych programów rozwoju gospodarczego.
 
 
Dobroczynność dla wolności, równości i solidarności
 
Dzięki gminnej samoregulacji infrastruktury poznania, zarówno lokalne kultury wspólnotowego gospodarowania i publicznych przestrzeni, jak i narodowe kultury pamięci i zdrowia, będą mogły wykorzystywać nowoczesne technologie do wspierania pożytków z godnej praktyki miłowania bliźniego swego jak siebie samego.
 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "...gminnego poznania aktywności obywatelskiej."

  "Wielki brat" na poziomie gminy?

  Nie, dziękuję.

  Proszę sobie darować wynalazki.
  Już za dużo było "reformatorów"

  5* wstrzymuję.

  Kłaniam się niezwykle uprzejmie :-)
 • @ Autor
  "pożytków z godnej praktyki miłowania bliźniego swego jak siebie samego."

  I dlatego chciałbym, żeby się wszyscy ode mnie odwalili :-)
  I od każdego innego też.
  Wszyscy.
 • @Jasiek 03:56:34
  To woli Pan zostawić tą wiedzę wtajemniczonym ?
  I skakać do góry jak kangury, na demonstracjach przeciwko RODO albo przeciwko ACTA ?

  Tak to ja dziękuję.

  I też się kłaniam o poranku :)
 • @Jasiek 04:06:50
  " I dlatego chciałbym, żeby się wszyscy ode mnie odwalili :-)
  I od każdego innego też.
  Wszyscy. "

  Niech Pan uważa na Krzyżaków.
  Oni są głusi na Wszyscy Won.
 • @Andrzej Madej 04:10:46
  "To woli Pan zostawić tą wiedzę wtajemniczonym ?"

  Zero wtajemniczeń.
  Max egalitaryzmu.
 • @Andrzej Madej 04:10:46
  "I też się kłaniam o poranku :)"

  I widzi Pan jak się miło dzień zaczął ;-)
 • @Andrzej Madej 04:17:26
  "Oni są głusi na Wszyscy Won."

  Dlatego nasączeni duchem "Solidarności" w "solidarnej" Europie uskuteczniamy "bycie członkiem" UE.

  Zbiorowy debilizm przypieczętowany aktem "akcesji" :-(
 • @Jasiek 04:21:48
  "Zbiorowy debilizm przypieczętowany aktem "akcesji" :-("

  Głosował Pan "za"?

  Tak tylko pytam... :-(
 • @Jasiek 04:25:26
  " Głosował Pan "za"? "
  W 2003 roku nie brałem udziału w głosowaniu. Z szacunku do Jana Pawła II. Gdyby nie Jego apel, głosowałbym przeciw.

  Ale nie podzielam Pana jednoznacznie krytycznych opinii o zjednoczeniu.
  Rozczłonkowanie polityczne Europy przy globalnej integracji gospodarczej (gospodarka sieci wiedzy), wprowadzi do nas Afrykę albo Azję.
  W procesie koniecznej integracji, Polska mogła wybrać Zachód lub Wschód. Wcześniej różne decydowaliśmy. Najgorzej, jak decydowano za nas.

  Tak czy inaczej problem lokalnej infrastruktury poznania dla gospodarki, to teraz problem każdego państwa. Każdego poważnego państwa.
 • @Andrzej Madej 04:42:37
  "W procesie koniecznej integracji..."

  Koniecznej dla kogo? Epigonów Kalergi'ego?

  "Polska mogła wybrać Zachód lub Wschód. Wcześniej różne decydowaliśmy."

  Błąd. To zachód wybrał nas: zasoby ludzkie, złoża, terytorium.
  Zostaniemy zajęci przez długi, a populacja wymrze próbując dymać na patologiczne podatki.

  Czyli jest jak Pan napisał: "Najgorzej, jak decydowano za nas."
 • @Andrzej Madej 04:42:37
  "Tak czy inaczej problem lokalnej infrastruktury poznania dla gospodarki, to teraz problem każdego państwa. Każdego poważnego państwa."

  Wystarczy nie przeszkadzać.
  Serio - już o tym pisałem.
 • @Jasiek 05:22:29
  " Błąd. To zachód wybrał nas: zasoby ludzkie, złoża, terytorium. "

  Czyli pytanie jakie były źródła Ruch solidarność ?
  A. Czy Waszyngton + Moskwa rękami Watykanu.
  B. Czy solidarność pochodziła z natury Polskości.
  Ja świadczę za odpowiedzią B.

  Póki co publiczną debatę spłaszczono w Polsce do:
  C. TERAZ JA.
 • @Jasiek 05:23:22
  No to znów, pozostanie różnica opinii.
  I znów, świat się od tego nie zawali ...
 • @Andrzej Madej 07:36:21
  Już wyjaśniam :-)

  "Czyli pytanie jakie były źródła Ruch solidarność ?
  A. Czy Waszyngton + Moskwa rękami Watykanu.
  B. Czy solidarność pochodziła z natury Polskości.
  Ja świadczę za odpowiedzią B."

  Z tą odpowiedzią B to bym tak szybko się nie wychylał.
  Natura Polskości była kształtowana od XVI w przez trzy ośrodki decyzyjne: Berlin, Petersburg i Wiedeń. A za nimi stali Niemcy. Za Niemcami oczywiście Angole, którzy dążąc do osłabienia roli Francji wzmacniali Niemcy, a to wymaga oczywiście osłabienia roli Polski. A więc podsyła się a to banki, a to doradców i jakoś się kręci urabianie Polski "wzorcami"

  Za czasów Napoleona jeszcze natura Polaków nie była wystarczająco urobiona i jak ten szedł na Moskwę, to chyba nawet więcej Polaków biło się po stronie cara niż po stronie Napoleona.

  Za czasów "Solidarności" było już inaczej. Jak Pan pisał msza na Błoniach urobiła nawet milicjantów.

  Co do "Waszyngton + Moskwa rękami Watykanu" to było tak, że najpierw była Wenecja, był transfer "technologii" i potem Anglia, ta ruszyła rabować Litwę (dostali wpier... od Jagiełły) założyła kampanię moskiewską i zaczęła wpływać na dzieje Rosji, potem było imperium kolonialne. Masoni, którzy są jak twierdzi dr Jaśkowski wysłannikami City of London, założyli USA.

  Na to należałoby jeszcze nałożyć działalność na początku chyba Shemsu Hor (uczniowie Horusa - zielona skóra?) potem Templariuszy, Różokrzyżowców

  W przypadku Moskwy sprawa zatem wygląda tak, że po założeniu kampanii moskiewskiej i zaproszeniu przez Katarzynę masonerii do Rosji, ta dostała się pod wpływy anglików i potem masonów, a sama Katarzyna była przecież Niemką. Wpływy masonów (Londynu) trwają tam do dzisiaj za pośrednictwem GRU i jeśli był jakiś plan zniszczenia Bloku Wschodniego i maczała w nich plany sama Moskwa to raczej była to jej ta masońska część.
  Oczywiście masoni z GRU za pośrednictwem IW (potem WSW i WSI) przeniknęli do Polski i stąd być może ta serdeczna atmosfera rozmów Jaruzelskiego (były agent IW zwerbowany przez Kiszczaka) z Rockefellerem.

  Tak to mniej więcej wygląda.
  Więc ta Polskość już nie taka polska jakby się mogło początkowo wydawać.
 • @Jasiek 08:11:50
  Pan to bardzo interesująco opowiada z perspektywy całości Ojczyzny.

  Ja mam w genach perspektywę Obwarzanka. Podola konkretnie.
  Dla tej mojej kultury pamięci zabrakło mi choćby całego nurtu unionistycznego z kluczową w wymiarze konstytucyjnym Unią w Horodle 2 października 1413 roku. Tą perspektywę też można by szerzej osadzić we polityce węgierskich Arpadów, a i Zjazd Gnieźnieński nie byłby od rzeczy.

  Pięknie to zaokrąglił Jan Paweł II w homilii ze Wzgórza Lecha, mówiąc o bogactwie pożytków z dobrosąsiedztwa.

  Zapewne pytania o rodowód są dla wielu kluczowe, ale to jest notka ekonomisty o infrastrukturze gospodarki jutra ...
 • @Andrzej Madej 08:32:47
  "Zapewne pytania o rodowód są dla wielu kluczowe, ale to jest notka ekonomisty o infrastrukturze gospodarki jutra ..."

  Wybierzmy przyszłość? To już było - ten co o tym mamrotał miał potem problemy z golenią.

  Jak można nie pytać o rodowód kogoś, kto chce kształtować warunki życia innych?
 • @Andrzej Madej 08:32:47
  "Ja mam w genach perspektywę Obwarzanka."

  To właśnie obrzeża były pod najsilniejszym wpływem ośrodków obcych...
 • @Andrzej Madej 08:32:47
  "Pięknie to zaokrąglił Jan Paweł II w homilii ze Wzgórza Lecha, mówiąc o bogactwie pożytków z dobrosąsiedztwa."

  Proszę pamiętać o krzyżakach ;-DDD
 • @Andrzej Madej 08:32:47
  Dosyć już tego mojego komentowania - proszę poczekać na tych, których Pan nigdy nie zbanował ;-DDDD

  Ukłony
 • @Jasiek 09:17:06
  " To właśnie obrzeża były pod najsilniejszym wpływem ośrodków obcych... "
  Jasna sprawa ...
  Kresowe Dywizje Ruskiej Agentury.

  Dziękuję za uwagi i pozdrawiam :)
 • @Jasiek 03:56:34
  Witaj,
  ja tam zawsze zastanawiałem się, czy A.Madej tak zdurniał, czy tak odleciał intelektualnie przed peleton, że nie sposób go zrozumieć..?

  Moim zdaniem wykonuje zadanie skupione na totalnej inwigilacji społeczeństwa, reszta to zasłona dymna.. dobrze wyhaczyłeś sens :)

  "dzięki pracy dobroczynnej osób starszych" toż to odlot totalny.

  Reasumując, autor jest zbyt mądry aby pleść dyrdymały, On plecie je na zlecenie w konkretnym celu.. jest jeszcze opcja, że uzależniony od LSD i postrzega świat inaczej ;)

  Pozdrawiam
 • @wk..ny 18:39:58
  "ja tam zawsze zastanawiałem się, czy A.Madej tak zdurniał, czy tak odleciał intelektualnie przed peleton, że nie sposób go zrozumieć..?"

  Dobry wieczór :-)

  Jest przysłowie, że czym skorupka za młodu nasiąknie... itd.
  Moje jako tako świadome lata przypadają na okres gdy w Polsce nie wychodziły kolejne reformy- stąd wiem, że tradycja to nic złego - jest wręcz czymś zbawczym. Myślę też, że pokolenie Szanownego Autora nasiąkło "ideałami" "solidarności" i "wolności" właśnie w okresie kiedy zaczynało mieć jakąś świadomość polityczną i społeczną, a jednocześnie miało już dość mocne doświadczenie z czasem bardzo realnym socjalizmem. To spowodowało, że właśnie tymi ideałami się wprost zachłysnęło i dalej rozumie je dosłownie. A to był tylko taki kit planistów z Langley lub Tel Avivu w drodze do przejęcia zasobów Eurazji i panowania nad światem. Ale to nie dociera - system mentalny tego pokolenia jest już ukształtowany i nic na to poradzić już chyba nie można. Nawet ZUS-u bronią jak źrenicy oka ;-DDD
  Nie dociera, że jak coś zabiorą to się tego nie ma. Zdawałoby się, że aż takim naiwnym być nie można. A jednak... :-(

  Serdecznie odwzajemniam pozdrowienia.
 • @Andrzej Madej 09:24:39
  "Kresowe Dywizje Ruskiej Agentury."

  I co? cieszy się Pan może z "trafności" argumentu?
  A tu znowu wtopa ;-DDD

  I znów wyszło - nawet w żartobliwej odpowiedzi - programowanie świadomości przez City of London/Langley/DIA.
  Widzi Pan to?
  Czy może znów pomóc?
 • @wk..ny 18:39:58
  "jest jeszcze opcja, że uzależniony od LSD i postrzega świat inaczej ;)"

  Kto wie...
  Ten uśmiech z awataru jest jednak taki trochę dziwny ;-DDDD
  Auuuuu!
 • @Jasiek 19:38:07
  Mam bogate rodzinne doświadczenia trudnych relacji Polsko - Ukraińskich. Popularną przy okazji Majdanu ideę prometejską, uznaję za relikt popowstaniowego (1863) pogubienia.

  Szukanie Londyńskich inspiracji w mojej wrogości do banderyzmu, to jakiś Jaśkowy kompleks "polskiego papużenia".
 • @Jasiek 19:40:02
  Uśmiech jest po 42.100 metrach maratonu we Wrocławiu.
  Tuż przed metą :)

  Stadion Olimpijski we Wrocław, to dla Krakusa takie dziwne miejsce jest ...
 • @Andrzej Madej 21:37:54
  "Szukanie Londyńskich inspiracji w mojej wrogości do banderyzmu..."

  O! Gubi się Pan w zeznaniach?
  A może kłopoty z pamięcią?
  Chyba jednak Luśka w przestworzach z diamentami ;-)))

  W Pańskim komentarzu, do którego się odniosłem, nie było ani słowa o banderowcach...
  Chyba jednak Pan nie zauważył własnego zaprogramowania.

  Koment o banderowcach uznaję więc za zupełnie nie na miejscu.
 • @Andrzej Madej 21:43:20
  "Uśmiech jest po 42.100 metrach maratonu we Wrocławiu.
  Tuż przed metą :)"


  Ja mam problem, żeby przebiec 100 metrów - jest ból i zaciskanie zębów. Dlatego mam trochę inny awatar ;-DDDD
  Ale za to nie gubię się w zeznaniach.

  Habemus Papam! ;-)
 • @Jasiek 22:02:02
  " Chyba jednak Pan nie zauważył własnego zaprogramowania. "

  Nie jestem awatarem w tenkraju.

  Tu moje refleksje o nie banderowskiej Ukrainie http://si.neon24.pl/tag/677,ukraina

  I za to życiowi pogubieńcy czasami durnie insynuują, że jestem z Kresowej Dywizji Ruskiej Agentury.
 • @Andrzej Madej 22:46:59
  Spokojnie, spokojnie ;-)

  Najpierw proszę, niech Pan wyjaśni, skąd Pan wziął nagle tych banderowców?

  Przecież najpierw była mowa o ruskiej agenturze, ale to nie banderowcy.
  Dlaczego o ruskiej?
  Bo to była Pana żartobliwa odpowiedź:

  "Kresowe Dywizje Ruskiej Agentury."

  A dlaczego nie napisał Pan np 5 kolumna z Wielkopolski? Tam też jest przecież granica.
  Jak Pan nie wie, to odpowiem: bo taki jest trend zaprogramowany przez WASP-ów, żeby patriotyzm Polaków był oparty na rusofobii.

  Ale dobrze chociaż, że się Pan z trendu zrównania Ukraińców z banderowcami wydobył samodzielnie. Jak widać w przypadku Rosji programowanie było silniejsze.
 • @Jasiek 23:28:50
  " Jak Pan nie wie, to odpowiem: bo taki jest trend zaprogramowany przez WASP-ów, żeby patriotyzm Polaków był oparty na rusofobii. "

  Pan da spokój z tym WASP.
  Jak od zawsze mam bliżej Gniezna, niż Londynu.

  A notka dotyczy infrastruktury domowej edukacji pracy solidarnej.
  Czyli: infrastruktura gospodarcza dla solidarnego rozwoju wiedzy, podstawą domowej edukacji historycznej.
  W tym i Edukacyjnych wind Kresów
  http://si.neon24.pl/post/144593,edukacyjne-windy-kresow
 • @Andrzej Madej 23:45:55
  "Pan da spokój z tym WASP."

  Relacja jest niestety w drugą stronę :-(

  "Jak od zawsze mam bliżej Gniezna, niż Londynu."

  To ma być argument? Na mnie może zadziała ;-) ale nie na nich.

  "infrastruktura gospodarcza dla solidarnego rozwoju wiedzy, podstawą domowej edukacji historycznej. "

  W Polsce obowiązuje kapitalizm kompradorski - tak jak wygląda w nim gospodarka, tak będzie też wyglądać infrastruktura. I taka będzie w związku z tym domowa edukacja historyczna.

  Żadnych marzeń, proszę Pana ;-)
 • @Jasiek 01:09:49
  Wiara - Nadzieja - Miłość.
  Taka cywilizacja, proszę Pana.
  Tak warto żyć :)
 • @Andrzej Madej 07:38:50
  "Wiara - Nadzieja - Miłość. "
  takie banały to nawet prawi ksiundz pedofil hazardzista z ambony..

  Prawda jest taka, że chciałby Pan zachipować każdego, aby lepiej zarządzać "zasobami ludzkimi".. spośród pięknych idei przez Pana prezentowanych, w końcu wyłuskałem sens tej całej pisaniny...

  KOLEJNY ZADANIOWIEC NAMIERZONY I ZESTRZELONY :)
 • @Andrzej Madej 07:38:50
  "Wiara - Nadzieja - Miłość.
  Taka cywilizacja, proszę Pana."

  Niestety nie jedyna. Talmudczycy (mam na myśli system mentalny, nie religię) w natarciu. Na wielu płaszczyznach.

  Idę już sobie.
 • @Jasiek 12:15:07
  No tak.
  Nie jedyna ...
 • @wk..ny 10:16:48
  Usunę Pana kolejny prostacki lub wulgarny komentarz.
 • @Andrzej Madej 12:34:43
  "No tak.
  Nie jedyna ..."

  To nie jest tak, że te inne cywilizacje sobie gdzieś tam są. To byłoby zbyt piękne. One przenikają da naszej. A Pan jakby nie zwraca na to uwagi.
  Przykładem są Pańskie stwierdzenia:

  "Pan da spokój z tym WASP."

  "Zapewne pytania o rodowód są dla wielu kluczowe, ale to jest notka ekonomisty o infrastrukturze gospodarki jutra ..."

  A to, że przenikanie rozmaitych idei z obcych cywilizacji (zwłaszcza tej "wybranej") może być cholernie bolesne świadczy judaizacja naszego prawa i systemu danin, przejawiająca się w nieopisanym wprost pierdolniku jaki w nich panuje. Jego skutkiem jest wymieranie Narodu Polskiego.
  A Pan na tym gruncie chce powoływać "kwietne Polski", "grupy inicjatywne", "pracę dobroczynną" itd.
  A dom trzeba budować na skale - a nie na piasku.
  A już absolutnie domu i w ogóle czegokolwiek nie wolno budować na pierdolniku.

  Ps.

  Intencją użycia przeze mnie słów mogących być przez Pana uznane za wulgaryzmy nie jest chęć wywołania u Pana poczucia absmaku [ ;-DDD ],
  a jak najtrafniejsze oddanie jednym krótkim i wyrazistym określeniem stanu naszej rzeczywistości na jak największej ilości płaszczyzn.
  Mam nadzieję, że zaakceptuje Pan to wyjaśnienie.
 • @Andrzej Madej 12:35:42
  "Usunę Pana kolejny prostacki lub wulgarny komentarz."

  Stanowczo nie zgadzam się z Pańską opinią na temat komentarza Szanownego Wku...nego z godz. 10:16:48.
  Z całą pewnością nie zawiera on wulgaryzmów ani nie jest prostacki.
  Jest natomiast moim zdaniem dość radykalny i dosadny, ale w blogosferze nie jest to zakazane, a w pewnych okolicznościach może być wręcz pożądane.

  Pragnę zatem Pana niezwykle uprzejmie poprosić o więcej wyrozumiałości wobec Szanownego Wku...nego.

  Ukłony
 • @Jasiek 20:27:08
  Dostrzegam zagrożenia i czasami o nich pisuję. Np o zakazie poznania prawdy o Jedwabnym, czy o zagrożeniu Polaków powrotem do feudalizmu, przez skutki ustawy 447. Częściej piszą o tym inni i bardzo dobrze.

  Ale właśnie teraz, w zdegenerowanej kapitalistyczną politpoprawnością łacińskiej Europie, cyfrowa rewolucja doprowadziła nas na rozdroże wolności, równości i solidarności.

  Uważam, że główną siła oligarchii we wprowadzaniu kontroli, kultury multilokalności rozwijanej w czasie Kairos, poprzez RODO, ACTA czy inne MATRIXY, nie jest jej finansowa i polityczna przewaga nad demosem.
  Uważam, że jej główna siłą to nasza ospałość intelektualna. Skutek ekonomii surrealizmu poznawczego. Odciskająca się i na systemie edukacji i ochrony zdrowia i ładu przestrzeni. Ospałość, blokująca wprowadzanie instrumentów demokracji po Gutenbergu, które dopiero wymuszą zmiany.

  A Pan chce łowić raki na bezrybiu :)
 • @Andrzej Madej 22:18:31
  "A Pan chce łowić raki na bezrybiu :)"

  A Pan próbuje je hodować w bagnie.
  I to nawet nie przyjmując do wiadomości, że to nie wyjdzie. Że najpierw trzeba je zmienić w czyste jezioro ciągle zasilane świeżą wodą.

  Dobrej nocy
 • @Jasiek 00:37:55
  Historia zna próby naprawy świata za pomocą czarodziejskiej różdżki. Często próbowano do tego wciągnąć Pana Boga.
  No i Naukę.

  W naszych czasach, to by się musiało skończyć Apokalipsą.

  Dobrego dnia :)
 • @Jasiek 20:34:25
  Dziękuję :)
  Podług autora dosadna prawda jest prostacka lub wulgarna, a to tylko prawdziwa prawda, bez owijania w pseudointelektualne dyrdymały..
  Zachipować wszystkich - z tym kojarzę autora, od tej notki..
  łatkę dostał, a że "prostacka i wulgarna" to już nie mój problem, że po LSD ma się inne postrzegania prawdy i rzeczywistości ;)

  Pozdrowił
 • @Andrzej Madej 12:35:42
  Zachęcam do zejścia na ziemię oraz zapoznania się ze słownikiem; co oznacza prostactwo i wulgaryzm..

  Pozdrawiam

  P.S.
  dostępu do LSD nie mam, więc idę na grzyby, może dogadamy się na jakąś wymianę, aby dogadać się jak Polak z Polakiem poprzez barter w nowoczesnej infrastrukturze społecznej ;)))))))))
 • @Andrzej Madej 07:08:52
  "Historia zna próby naprawy świata za pomocą czarodziejskiej różdżki. Często próbowano do tego wciągnąć Pana Boga.
  No i Naukę."

  A Pan? Przez "GIDSESPSSWSE"? - może zamiast czarodziejskiej różdżki jakaś aplikacyjka i czipik?
  Co będzie jak się dom zbuduje na pierdolniku, o którym pisałem wcześniej?
  Nie apokalipsa czasem?

  Mi nie chodzi o naprawę. Chodzi mi o powrót do starych starych, sprawdzonych zasad.
  Sprzątanie pierdolnika to jeszcze nie naprawa świata. Wóz asenizacyjny to nie czarodziejska różdżka.
  Co z Panem?
 • @wk..ny 12:43:32
  Nie ma sprawy - semper fi! ;-)

  Ukłony
 • @Jasiek 13:19:48
  Co do powrotów do starych dobrych zasad, to jestem za wprowadzeniem "Samokształcenia w rodzinie" do zestawu kluczowych kompetencji uczenia się Unii Europejskiej.

  To wprawdzie nas cofa do okresu przed ateńskimi pedagogami i ale ma sens w XXI wieku.

  Pomógł by Pan Prezydentowi RP w takiej inicjatywie ???
 • @wk..ny 12:46:36
  Moim wynalazkiem są kurki w sosie z koziego sera i kaparkami.
  Z kaszą gryczaną, ogórkiem kiszonym. Wystarczy popijać kranową wodą.

  Ma Pan coś do wymiany ?
 • @Andrzej Madej 19:52:40
  "Pomógł by Pan Prezydentowi RP w takiej inicjatywie ???"

  Jeśli ktoś potrzebuje pomocy i mogę jej udzielić, to nigdy nie ma zbędnej zwłoki.
  Pytanie tylko czy będę mógł... bom daleko :-(

  No a najważniejsze w tym wszystkim jest to, że aby moja pomoc była na miejscu to chyba musiałbym przeorać J.E. PAD cały umysł. I to ja - podrzędny bloger...
  Podejrzewam, że gdybym rozpoczął orkę, to SOP (d.BOR) szybko i skutecznie by mnie przepędził.
  No i jeszcze jest kwestia dżej di - takiego "sierżanta" ;-)
 • @Andrzej Madej 19:57:53
  Przepis brzmi apetycznie, choć za kaparami nie przepadam. Jednak dzisiaj zjadłem sałatkę z tuńczykiem, którego nie lubię, a była tak przyprawiona, że nawet go nie poczułem..

  Do wymiany powiem Panu, że woda kranowa nie wszędzie taka sama..
  Czy wodociągi chlorują i fluorują wodę nie mam niezbitych dowodów, jedne pewnie tak, inne może nie..

  Załóżmy, że woda w wodociągach jest czysta nieskażona chemią, to ta woda jest dobra w ujęciu przy wodociągu, rury miejskie niewymieniane od lat korodują, a instalacje w kamienicach mających 50 lat mają ten sam wiek.. Z technicznego punktu widzenia, woda z ujęcia miejskiego jest czysta przy samym ujęciu, z mojego punktu widzenia: jeżeli trują nas wszędzie i zawsze, to w wodociągach najprościej..
  Miałem w domu rodzinnym odwróconą osmozę; czyste H2O, bez smaku, jałowa.. to też nie rozwiązanie.
 • @Jasiek 17:29:15
  ... a ja próbuję pomóc ...
  https://si.neon24.pl/post/145589,nestor-diamentem-cyfrowego-polis

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY