Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
233 posty 2563 komentarze

Społeczeństwo inwestorów

Andrzej Madej - Od urodzenia praktyk przedsiębiorczości.

Krakowiaczek w samorządności

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Siedem lat wojował, szabli nie wyjmował ...

Głosowałem na Małgorzatę Wasserman, odmiennie od wielu znajomych.

Opinia przedstawiona przez prof. Andrzej Nowaka, że różnym członkom PiS jest całkiem wygodnie z rządami prof. Jacka Majchrowskiego, jest powtarzana w Krakowie od kilku lat. Też tak sądzę.
 
Nie widzę, by w najważniejszych dla wspólnoty samorządowej zagadnieniach ładu przestrzeni, radni PiS wykazywali większą wrażliwość czy aktywność, od innych miejskich radnych lub pracowników gminnej administracji.
 
Ten brak zainteresowania i wiedzy, ujawniła pierwsza faza kampanii Małgorzaty Wasserman, która robiła wrażenie miejscowej kalki krajowej formatki. Co potęgowała kampania wyborcza PiS, prowadzona w upiornej logice centralizmu demokratycznego.
 
W moim odczuciu, to nie jest tylko problem reanimacji, słusznie minionego stylu komunikacji z obywatelami Tego Kraju. W swoim programie dla zdrowia, dla edukacji, dla ładu przestrzeni PiS nie wprowadza żadnych propozycji uspołeczniających usługi, odpowiednio dla rosnących technicznych warunków do samodzielności i samorządności.
Odpowiednio do rosnących aspiracji dla demokracji po Gutenbergu.
Odpowiednio do rosnących potrzeb rodziny i narodu w otwartej sieci wiedzy.
 
Rząd nie proponuje nawet systemowych rozwiązań dla wzmacniania integracji międzypokoleniowej. Poza opiekuńczym programem Rodzina 500 +.
 
Pisywałem o mentalnym dryfie krajowych elit w głównym nurcie ekonomii społecznej, redukującym naszą tożsamość do produktywności i konsumeryzmu. Pisałem, że w usługach społecznych nie tylko nie było dobrej zmiany, ale nawet nie było o niej słychać.
 
Jeżeli Zjednoczona Prawica nie dobędzie szabli dla zmian w leczeniu, uczeniu i innej samorządności, rozpięty dla blokowania rozwoju Polski, szklany sufit jej możliwości politycznych, może się przesunąć w stronę bruku.

KOMENTARZE

 • @Andrzej Madej
  Słusznie.

  I co z tego? Oni teraz myślą przede wszystkim o wewnętrznym podziale łupów. Jeśli Bochenek zostanie rzeczywiście marszałkiem sejmiku małopolskiego, to ten fakt tylko potwierdzi tą obserwację.
 • @Rebeliantka 13:26:41
  W sześciu województwach PiS ma warunki do potwierdzenia wagi współpracy administracji rządu i samorządu dla gospodarki.
  To będzie trudne, bo wbrew elitom akademickim.
  Taka reforma min. Gowina w realu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY