Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
233 posty 2563 komentarze

Społeczeństwo inwestorów

Andrzej Madej - Od urodzenia praktyk przedsiębiorczości.

Polityka wolności i równości

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polityka wolności i równości powinna ułatwiać solidarność a nie administracyjne sterowanie wykluczeniami.

Integracja kultury solidarności
 
W gospodarce opartej na wiedzy, powszechne i sprawiedliwe korzystanie z nowoczesnych narzędzi i technologii, wymaga nowych pojęć, standardów i instytucji dla bezinteresownego zaspakajania potrzeb własnych i swoich bliskich pracą dobroczynną.
 
Ich wprowadzanie i doskonalenie powinno się stać przedmiotem pracy organicznej we współczesnym społeczeństwie. Bezinteresownej pracy podejmowanej nie dla podnoszenia osobistego dobrobytu, ale dla podnoszenia narodowego dobrostanu.
 
Proponuję powiązać narodowe powinności pracy organicznej, dla równego wykorzystania cyfrowej dynamiki gospodarczej, z nową formą wspólnotowej troski o publiczne wartości w przestrzeniach.
 
Wyzwanie praktyki takiej samorządności narodowej łączącej osobisty udział w lokalnych spotkaniach z medialnym udziałem w cyfrowej platformie, powinni podjąć przedstawiciele trzeciego pokolenia.
Dysponujący największą kompetencją intelektualną i potencjałem solidarności do roztropnej troski o kulturę pamięci i tożsamości.
 
 
Samorządność nestorów
 
Wskazanie na krajobraz jako na najważniejszy wymiar politycznego oddziaływania nestorów uczestniczących w powiększaniu cyfrowych zasobów kultury narodowej poprzez pracę w lokalnych Klubach Rozwoju Polski, zgodnie z ustaleniami dokonywanymi z Gminnymi Radami Seniorów, wynika ze znaczenia krajobrazu dla naszego języka.
 
 
Plansza 1. Samorządność nestorów dla wolności i równości dzięki pracy organicznej w polityce przestrzennej. Opr. AM.
 
A słowa, stawać się będą w medialnej interaktywnej komunikacji, a zatem i w demokratycznym współstanowieniu o wspólnych wartościach, głównym tworzywem politycznego zaufania.
 
Dlatego troska o jakość słów naszego języka, staje się fundamentem troski o dynamikę rozwoju w wymiarach jednostkowych i wspólnotowych.
 
W tej trosce o jakość języka największym bogactwem doświadczeń powagi prawdy, dysponuje trzecie pokolenie. Najszybciej ilościowo i kompetencyjnie rosnący potencjału współczesnego społeczeństwa.
 
Uważam, że poświadczona konkretnymi efektami praktyka dobroczynnej pracy bezinteresownych seniorów i nestorów w Klubach Rozwoju Polski, skutkująca rozwojem narodowej kultury pamięci poprzez powiększanie zasobów Gromadzkich Repozytoriów Pamięci, pozwalać będzie na ustrojowe uznanie takiego Klubu, za centrum jednomandatowego okręgu przedstawicielstwa w wyborach do Powiatowej Rady Pamięci Krajobrazu.
 
Nowej instytucji politycznej samorządności nestorów.
 
 
Infrastruktura rozwoju innowacji
 
Tytułem do samorządności nestorów, w społecznej gospodarce rynkowej z rozwojem opartym na inwestowaniu wiedzy, staje się zatem praca organiczna przy wprowadzaniu cyfrowych zasobów kultury narodowej do publicznych bibliotek zdarzeń.
 
Plansza 2. Instytucje wsparcia samorządności nestorów społeczeństwa inwestorów jako infrastruktura rozwoju innowacji społecznej gospodarki rynkowej. Opr. AM.
 
Efektywne wykorzystanie zasobów kompetencyjnych, administracyjnych i technicznych domów kultury, bibliotek, muzeów dla nestoralnej pracy dobroczynnej w wiązaniu rodzinnych i społecznych depozytów pamięci z publicznymi repozytami, powinno zostać wprowadzone do ustroju życia publicznego jako nowe wyzwanie polityk społecznych i zadań publicznych.
 
Proponowane realizowanie samorządności nestorów, poprzez pracę organiczną i politykę przestrzenną, obejmuje dwie płaszczyzny:
 1. w płaszczyźnie kontaktów osobistych: jest to uczestnictwo w terytorialnych wspólnotach mieszkańców gmin, powiatów i województw w rozważaniu zagadnień gospodarowania przestrzenią,
 2. w płaszczyźnie kontaktów medialnych: jest to uczestnictwo w sieciowych platformach gromadzenia, przetwarzania i prezentacji informacji, dla powiększania cyfrowych zasobów kultury narodowej.
 
Narodowe powinności
 
Wprowadzanie konkretnych zasad i metod współpracy powinno następować zgodnie z zasadą solidarnego rozwoju wiedzy, odpowiednio do gotowości podejmowania nowych wyzwań przez wspólnoty solidarności, integrowane przez trzecie pokolenie poprzez działanie na płaszczyznach kontaktów: osobistych i medialnych.
 
W ten sposób powinniśmy wykorzystać cyfrowe przyśpieszenie naszego tradycyjnego działania w systematycznym czasie Chronos o dynamiczne działanie w spontanicznym czasie Kairos oraz poszerzanie naszego działania w wertykalnych relacjach hierarchicznych, o działanie horyzontalne w relacjach demokratycznych, z zachowaniem wolności i równości w uzyskiwaniu pożytków z nowoczesnych technologii.
 
 
Co jest szczególnie istotne w Polsce, gdzie równość jako wartość wyprowadzana ze wspólnego dla chrześcijaństwa źródła godności osoby ludzkiej, pozostaje moralnym zobowiązaniem dla wolności i solidarności.  

KOMENTARZE

 • @Autor
  Cóż. propozycja jest sensowna - na szczeblu jednego z kierunków działań Rządu.

  Jako inicjatywa oddolna - nie ma szans na realizację. Szkoda.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:10:51
  Obawiam się, że Rząd ma zbyt mocno związane ręce przez ekspertów od "komercyjnego rozwoju wiedzy", żeby odważył się na firmowanie programu "solidarnego rozwoju wiedzy".

  Podejmuję różne działania.
  Głupio jest nie mieć nadziei.
 • a jak się Panu wydaje
  w jakim tempie wiedza przyrasta ?
 • ps
  zdaje się, że tylko ja przejawiam

  "troska o jakość słów naszego języka"
 • @interesariusz z PL 23:40:39
  Myślę, że wiedza przyrasta w tempie pracy czasu spontanicznego. Czasu szczęśliwych momentów.
  I tu jest kolizja z pracą w czasie systematycznym, właściwym dla aprioryzmu administracji finansującej rozwój na zasadzie "komercyjnego rozwoju wiedzy".
 • Tak wygląda Polska solidaruchów
  https://wolnemedia.net/lokalny-transport-autobusowy-w-polsce-zniknie/

  Infrastruktura komunikacyjna w dramatycznym stanie.
  PKS sprzedano żydom i żydzi teraz już tną połączenia "bo im się nie kalkuluje"

  Tymczasem utrzymanie infrastruktury komunikacyjnej to fundamentalne zadania dla Państwa.
  Braki tej struktury to wprost zbrodnia na Narodzie Polskim.
  Podobno 14 mln Polaków mieszka w miejscowościach bez żadnej komunikacji ze światem zewnętrznym.
  Za coś takiego trybunał stanu.. i oczywista kara śmierci dla wszystkich sprawców.
 • @Oscar 14:13:47
  .. warto dodać że jak tylko solidaruchy przejęły władzę to natychmiast podzieliły i sprywatyzowały koleje (PKP) i zaczęły się masowe redukcje tras komunikacyjnych.
  Dla solidaruchów liczył się zysk nowych właścicieli "sprywatyzowanych" ogryzków podzielonego PKP ...
  a interes narodu Polskiego, mieszkańców Polskich wsi i miasteczek solidaruchy miały i mają głęboko w d...

  I to by było na tyle o "patriotyzmie" solidaruchów.
  To kolejna, jedna z niezliczonych zdrad Narodu Polskiego.

  I nie muszę pisać jaka kara powinna spotkać wszystkich uczestników tej zdrady Narodowej (decydentów, lobbystów, głosujących na każdy szczeblu władzy państwowej)
 • Jeżeli autor uwaza że godność człowieka to wartość chrześcijańska
  To ja się sprzeciwiam.
  Godność człowieka to wartość uniwersalna obecna w wielu jeśli nie w większości kultur narodów świata.

  Chrześcijaństwo fałszywie przypisuje sobie różne "zalety" no 10 przykazań ... każda kultura wytwarza zbiór zasad wg których funkcjonuje.
  I tych zasad nie wolno poniżać.... i wszystkie 10 przykazań funkcjonują od wieków w różnych kulturach jeszcze przed chrześcijańskich.

  KK zawłaszcza dziedzictwo kulturalne narodów świata.
  Cały Stary testament to zbiór zawłaszczonych idei starszych kultur.
  A wszystkie następne biblijne dokumenty to zniekształcanie wg potrzeb KK Starego testamentu czyli kolejna warstwa manipulacji na prawdzie historycznej..

  I ja widać nieprawda historyczna, zmanipulowana historia jest fundamentem KK
  Takie to iście żydowskie...iście orwellowskie, iście hollywoodzkie.

  To żaden fundament kulturowy.
  To taki sam fundament jak żydowskie multikulti czy LGTB.
 • @Oscar 14:20:26
  Przesadza Pan.
  Na Południu Polski widzę, że komunikacja publiczna bardzo się zmienia na lepsze. Pomiędzy Krakowem a różnymi miejscowościami już nie jeździ PKS, ale wzrost efektywności połączeń jest imponujący (dostępność, szybkość, koszt).

  Podobnie oceniam relacje Katowic czy Rzeszowa z otoczeniem. A dworce kolejowe, składy pociągów czy trasy kolejowe (tu najtrudniej, ale idzie), są coraz też sprawniejsze (szybsze).

  Generalnie zmiany na dobre i na złe, w tym wykluczenia połączeń pomiędzy mniejszymi miejscowościami, są skutkami procesu metropolizacji Polski.
  Który to proces nie bardzo mi się podoba, dlatego jestem rzecznikiem Powiatowych Rad Pamięci Krajobrazu i innych wynalazków integrujących "dom z narodem", z wykorzystaniem cyfrowej komunikacji (np. telemedycyny).
 • @Andrzej Madej 14:40:28
  Chyba nie przesadzam .. warto przeczytać.
  https://wolnemedia.net/lokalny-transport-autobusowy-w-polsce-zniknie/

  a np na dolnym śląsku pociągi lokalne owszem jeżdżą (po dłuższej przerwie) ale w barwach z czasów Hitlerowskich czyli w barwach niemieckich...

  To jest zapowiedź intencji.. władz lokalnych.
 • @Oscar 14:52:48
  Podnosi Pan sporo spraw.

  Tymczasem moja notka dotyczy "tylko" tego, w jakiej formie elita trzeciego pokolenia, mogłaby podjąć narodowe powinności pracy organicznej. Potwierdzając znaczenie dziadków i nestorów jako zasobów bogactwa narodowego społeczeństwa inwestorów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY