Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
226 postów 2511 komentarzy

Społeczeństwo inwestorów

Andrzej Madej - Od urodzenia praktyk przedsiębiorczości.

Sieć edukacji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zaproszenie na rozmowę w Krakowie

Przygotowując program krakowskiego Spotkania Blogerów i Komentatorów, zdaliśmy sobie sprawę, że gorące ostatnio zagadnienia systemu edukacji są jedną z naszych głównych wspólnych trosk. Czy współczesna szkoła potrafi formować postawy patriotyczne i obywatelskie, czy potrafi rozbudzać ciekawość świata, czy może być atrakcyjniejsza od internetu. Krążymy wokół tych pytań jako uczniowie, rodzice, dziadkowie.

Ale nie tylko. Leopold Zgoda wskazał, że bloger to przede wszystkim pedagog. Bardziej pedagog, niż dziennikarz, czy polityk. Stąd pytania: jakiej edukacji, jakiej szkole służy internet.

Dlatego postanowiliśmy przyjąć edukację, jako wiodący temat. W trakcie Spotkania chcemy wypracować wspólne Memorandum o rekomendacjach dla polskiej edukacji.

 

Tak jak zapowiadaliśmy, program Spotkania obejmie poza edukacją, jako dziedziną kultury, również tematykę gospodarczą i polityczną.

 

Faza wprowadzająca 11:00 – 11:30

 

Andrzej Madej – powitanie uczestników Spotkania

Leopold Zgoda – Sieć edukacji

Piotr Marzec – Wielka mistyfikacja i abdykacja suwerena

 

 Faza analityczna 11:30 – 15:00

 

Wolność a własność- prowadzenie Jerzy Wawro

Demokracja bezpośrednia - prowadzenie Piotr Marzec

Dokąd idziesz szkoło - prowadzenie Jerzy Lackowski

 

Dla każdej z tematyk przewidujemy po cztery dziesięciominutowe wystąpienia, dobrane przez Grupę inicjatywną spośród wcześniejszych zgłoszeń. Dlatego prosimy o nadsyłanie zgłoszeń zawierających kluczowe tezy wystąpień do 7 maja.

  

Faza podsumowująca 15:30-17:00

 

O przyszłość polskiej edukacji na krakowskich Dębnikach - prowadzenie Witold Gadowski

 

Spotkanie odbędzie się 12 maja w godzinach 11:00 do 17:00, w Centrum Kultury Ruczaj, Kraków, ul. gen. Stanisława Rostworowskiego 13. Zainteresowanych udziałem w spotkaniu proszę o zgłoszenia na adres podlaskie@10czerwca.pl. Ilość miejsc ograniczona.

KOMENTARZE

 • Poprawka.
  "Demokracja bezpośrednia - prowadzenie Piotr Mazur"

  Panie Andrzeju, ja jeszcze nie zmieniłem nazwiska i nic takiego w planach nie mam.
 • @Piotr Marzec 08:41:27
  Zrobione - przepraszam ...
 • jak już poprawiamy....
  to może 'wolność gospodarcza a własność', albo jedynie ;wolność a własność', bo 'własność gospodarcza' to trochę dziwnie brzmi
 • @Jerzy Wawro 09:55:16
  Masz co chcesz.

  To się nazywa przejrzystość pracy w sieci.
 • @Andrzej Madej 10:23:32
  Czy ktoś w kilku słowach możne wytłumaczyć jak może działać demokracja bezpośrednia w Polsce? Bo ja widzę zawsze pośrednie centrum decyzyjne które decyduje, lub jest okupywane przez polityków, co absolutnie skreśla każdą bezpośredniość.
 • @goodness 15:21:37
  Dla mnie pierwszym realnym w Polsce pilotażem mogą być referenda lokalne (gminne).

  Podejmowaliśmy takie próby Krakowie (lato/jesień 2010), są mocne środowiska w Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu. Na Spotkanie zapraszam praktyków znających bariery: formalne (ustawowe), mentalne (bierność społeczna) i polityczne (niechęć partii politycznych), utrudniające korzystanie z tego istniejącego w naszym prawie instrumentu.

  Może ktoś z kimś styknie ...
 • @Andrzej Madej 16:20:18
  Demokracja jest cyfrowym systemem o zasięgu krajowym, zaczynając od zasięgu lokalnego. Teraz, decydującym politycznie łatwo jest przestawiać i mieszać jeszcze niepołączone numery ciągu liniowego o wspólnym mianowniku Polska Demokracja. Mocne środowiska polityczne, raczej konstruktorzy polskiej apokalipsy w 2012 roku bezpośrednio fałszują demokrację, ponieważ demokracja jest zawsze pośrednia. Na dyskusje nieprawdy zawartej w polityce, nie warto się fatygować, bo żadne najprostsze urządzenie tej produkcji (n p. telefon) nigdy nie będzie działać dobrze. Pozdrawiam
 • @goodness 17:54:12
  W bardzo wielu miejscach na świecie praktykuje się referendalne formy bezpośredniej demokracji. Ich rozwój wynika z redukowania kosztów tej formy wspólnotowego stanowienia dzięki cyfrowym narzędziom.

  Jestem pewien, że warto rozmawiać o tych szansach i ograniczeniach lokalnych referendów z praktykami ochrony wartości w publicznych przestrzeniach. Że warto wspomóc działania dopasowujące dzisiejsze przepisy do aspiracji osób korzystających z cyberprzestrzeni.
 • @Andrzej Madej 19:09:15
  Panie Andrzeju

  Mówca ze mnie kiepski więc może znalazłbyś kogoś kto przedstawiłby temat "Przedsiębiorstwo jako pluralistyczny system społeczny według Oswalda von Nel-Breuninga". To w sesji "wolność i własność". 10 minut starczy.
 • @nikander 20:18:07
  Bardzo chętnie posłucham tego wystąpienia, ciekawe jak jego prace przenikały się z erchardowską Społeczną Gospodarką Rynkową.

  Ale to domena Jurka Wawro, więc niech on radzi organizacyjnie co i jak ...

  Pozdrawiam
 • @Andrzej Madej 21:21:07
  Breuning był cowriterem encykliki Rerum novarum. Jego książka Mitbestimmung to elementarz społecznej nauki kościoła w Niemczech. Te "kółka" znotki http://nikander.nowyekran.pl/post/59150,konstruktywni-krotko-o-stosunkach-przemyslowych są od niego.
 • @nikander 20:18:07
  Ja chcę ! Ja chcę ! Mnie wybierz !

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY