Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
314 postów 3336 komentarzy

Społeczeństwo inwestorów

Andrzej Madej - Od urodzenia praktyk przedsiębiorczości.

Krakowska Agora Zdrowia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szanse cyfrowej humanizacji systemu ochrony zdrowia.

(Dystans społeczny) Pandemia Covid-19 ukazała wagę jakości systemów ochrony zdrowia. Stawiając nas wobec pytań o wolność i bezpieczeństwo w trosce o życie własne i swoich bliskich. Pytań o ustrój i metody cyfrowego wsparcia solidarności międzypokoleniowej dobrostanu zdrowia od poczęcia do śmierci.
 
 
Rys. 1. Dwa scenariusze modernizacji systemu ochrony zdrowia.
 
(WątpliwośćMoże się wydawać, że pojęcia cyfryzacja i humanizacja są kulturowej sprzeczności. Ale przecież jeżeli cyfryzacja usług medycznych może poprawiać ich jakość, to warto postawić pytanie: czy cyfryzacja systemu ochrony zdrowia będzie przy tym ułatwiać czy utrudniać relacje między ludźmi ?
 
(AlternatywaTwierdzę, że może być różnie. Że albo nastąpi proces cyfrowej humanizacjasystemu ochrony zdrowia albo nastąpi proces cyfrowej segmentacjisystemu ochrony zdrowia.
 
(Rzeczpospolita) Twierdzę też, że wybór kierunku cyfrowej modernizacji systemu ochrony zdrowia zależeć będzie od woli obywateli Rzeczpospolitej.
   
 
  Rys. 2. Krakowska Agora Zdrowia otwartym laboratorium zdrowia.
 
(Imperatyw wolności) Warunkiem wolności w cywilizacji cyfrowych zasobów wiedzy jest, wymagająca stałego podnoszenia kompetencji, osobista kontrola tajemnicy dobrostanu zdrowia.
 
(Otwarte laboratoria poznania) Bez doskonalenia kompetencji w publicznie otwartych laboratoriach dobrostanu zdrowia, jako nowych instytucjach lokalnej infrastruktury usług społecznych, społeczna gospodarka rynkowa przegra z centralnym zarządzaniem zasobami, wspartym dynamiką Internetu rzeczy i inżynierią danych medycznych.
 
(Publiczne wartości w przestrzeniachDziejową okazją dla powiązania otwartego laboratorium poznania jako przestrzeni kultury zdrowia, z zasobami dziedzictwa kultury solidarności, w nowy znak narodowej tożsamości, jest zakupienie przez Miasto Kraków od Uniwersytetu Jagiellońskiego poszpitalnego obszaru w rejonie ulic Kopernika i Śniadeckich.
 
 
Rys. 3. Trzy programy cyfrowej humanizacji ochrony zdrowia.
 
(Krakowska Agora Zdrowia) 30 kwietnia 2020 grupa Krakowian wystąpiła do Budżetu Obywatelskiego 2020 o sfinansowanie Konkursu urbanistycznego Krakowska Agora Zdrowia, dla określenia koncepcji ideowo – funkcjonalnej i przestrzennej wykorzystania poszpitalnego obszaru w centrum Krakowa na otwarte laboratorium poznania służące wychowaniu dla zdrowia, zgodnie z zasadą solidarności międzypokoleniowej.
 
(Solidarność międzypokoleniowaInicjatorzy Krakowskiej Agory Zdrowia wystąpili też do Rady Miasta Krakowa o uznanie solidarności międzypokoleniowej za kluczową wartość Strategii Rozwoju Krakowa.
 
(Innowacje społecznej gospodarki rynkowejInicjatorzy Krakowskiej Agory Zdrowia zamierzają zawiązać partnerstwa w dwóch programach badawczo-wdrożeniowych: nowych metod edukacyjnych (Domowa edukacja medyczna z instytucją Biblioteka Wirtulanych Podręczników) oraz nowych metod medycznych (Telemedyczna kontrola terapii z instytucją Międzyzakładowy Fundusz Telemedyczny).
 

(Czas przełomu) Idze nowe. To czy cyfrowa modernizacja systemu ochrony zdrowia będzie sprzyjała jego humanizacji czy segmentacji, przesądzą narodowe strategie roku 2020.

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Cyfrowa humanizacja czy segmentacja"

  I jedno i drugie ma być solidarne ;-)

  Ukłony
 • @Jasiek 02:12:01
  Solidarność w segmentacji ...

  Jednym z moich najgłębszych zadziwień po pobycie w Muzeum Auschwitz była historia "Czerwonego samorządu". "Czerwonego" czyli utworzonego dla więźniów z czerwonymi, politycznymi naszywkami.

  W jednym segmencie III Rzeszy: "Samorząd" i "Zapraszamy do gazu" ?

  Zgoda.
  Solidarność jak i praca, są zawsze ważne dla godności ...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY